Vytápět rodinný dům můžete mnoha způsoby, ale ten rozhodně nejromantičtější je na dřevem s viditelným ohněm. Způsob vytápění domu může být a často také je kombinovaný, ale spousta lidí si dopřeje v obývacím pokoji krb nebo kamna s viditelným ohněm. Důvod je jasný, oheň vytváří příjemnou atmosféru a je rozhodně příjemnější sledovat oheň v kamnech než televizi.

Můžete mít klidně tradiční kachlová kamna se sklem, takže viditelný oheň dnes už není jen u krbových kamen. V dnešní době už není ani moc poznat rozdíl mezi kamny a krbem. Klasický krb s otevřeným ohněm se dnes už prakticky nepoužívá, to spíše kamna, která akumulují teplo. Důležité je, aby místnost vytopila a právě to, aby byl viditelný oheň. Ten je samozřejmě nejkrásnější v zimních večerech, ještě navíc když je venku sníh.

Když stavíte nový dům, můžete si tam nechat navrhnout jakákoli kamna nebo i krb. Když však koupíte starší dům, který budete rekonstruovat, musíte vytápění přizpůsobit stávajícímu stavu. Ale ve výsledku je možné vytvořit skoro vše, takže se svých kamen s viditelným ohněm můžete dočkat v jakémkoliv stavení, kde je komín.

Další praktickou věcí je skutečnost, že se v současné době zdá dřevo jako nejlevnější způsob vytápění, i když se to samozřejmě může změnit. Záleží také na tom, kde bydlíte a jestli třeba máte svůj les. Elektřina a plyn výrazně zdražují a je otázkou, jestli zdražování nebude pokračovat.

9.12.2021