RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Kdo dosáhne na příspěvek na bydlení

Příspěvek na bydlení je jednou ze státních sociálních dávek. Zažádat o ni můžete v případě, že máte tak nízké příjmy, že nejste schopni ani platit za bydlení. Pokud vaše výdaje za bydlení přesahují 30 % příjmu rodiny nebo jednotlivce (v Praze 35 %), případně když jsou tyto příjmy nižší než stanovené zákonem, doplatí je za vás stát.

Posuzují se zde všichni členové domácnosti s přihlášeným trvalým pobytem na dané adrese. Do příjmů se počítá podpora v nezaměstnanosti, dávky nemocenského pojištění, mateřská, důchody, rodičovský příspěvek i přídavky na děti.

Kdy můžete o příspěvek na bydlení žádat

O příspěvek na bydlení můžete žádat v případě, že bydlíte ve vlastním bytě, v nájmu, v družstevním bytě, nebo v bytě, který je ve vlastnictví manžela či manželky (když už o příspěvek nežádá on/ona).

Dalším důležitým kritériem je povinnost být na dané adrese přihlášen k trvalému pobytu. V případě rodiny platí, že zde musejí mít trvalé bydliště všichni členové.

Kalkulačka pro výpočet příspěvku na bydlení

V dnešním online světě je velmi jednoduché najít si na internetu některou z mnoha online kalkulaček pro výpočet příspěvku na bydlení. Jednoduše zadáte základní údaje a zjistíte, jestli na příspěvek dosáhnete, a kolik to měsíčně bude. Tyto kalkulačky jsou však pouze orientační, když budete chtít o příspěvek na bydlení zažádat obraťte se na příslušný Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Tam vám dají veškeré informace o tom, jak dále postupovat.

12.4.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.