RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Když se mladí lidé stěhují za levnými pozemky

Není to úplně běžná záležitost, ale když mladí lidé studují řekněme v Praze, je jim jasné, že přímo v Praze a ani v nejbližším okolí moc levné nemovitosti neseženou. Někteří se nechtějí extra zadlužovat a tak jsou schopni se přestěhovat za levnějšími pozemky. Třeba na Vysočinu. Sice tím úplně změní svůj život, ale mohou koupit pěkný pozemek za ušetřené peníze, a na něm začít stavět. Nebo koupí starou chalupu či statek (opět velmi levně), a na něm začínají uskutečňovat své sny.

Takových příběhů jsem v poslední době slyšel hned několik. Většinou se jedná o mladý pár, který je plný chuti do života a troufne si na tak velkou změnu. Je to zdravé rozhodnutí z mnoha hledisek. Člověk bydlí ve svém a místo nájmu platí hypotéku, navíc žije na venkově blízko přírodě a na čerstvém vzduchu. Největší výzva je však práce, která mladý pár čeká. Opravit starý dům nebo postavit nový je pořádný zápřah. Hlavně v případě, že nemáte na účtu miliony.

V zahraničí je to častější cesta

Stěhování za prací, ale i za levnými pozemky je častější v zahraničí než u nás. Tady se lidé více vážou na kamarády, rodný kraj nebo na práci, kterou dělají. Třeba ve Slovinsku se celkem často lidé stěhují po studiích z hlavního města Lublaně, kde jsou pozemky extrémně drahé, do mnohem levnějších regionů (například Prekmurije u maďarských hranic, nebo Dolenjska u chorvatských hranic). Podobně je na tom Německo, Anglie nebo třeba Francie.

Jak to vymyslet s prací

Možná si říkáte, že v odlehlejších oblastech zase není tak dobře placená práce. Je to logické, ale v dnešním světě se spousta mladých živí přes internet, případně je schopna rozjet nějaké vlastní podnikání i ze zapadlé vesničky na Vysočině. Plus se dá nějaký ten rok živit stavbou a rekonstrukcí vlastního domu a ušetřit tak peníze, které byste museli platit stavební firmě nebo jiným řemeslníkům. Když je vůle, je i cesta.

30.8.2020

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.