RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Když zdědíte starý dům

Jestli jste zdědili starý dům, možná uvažujete, jestli jej opravit nebo postavit nový. Vždy záleží na konkrétní situaci. Někdo zdědil starý dům s velkou zahradou, kde by se dalo stavět. Jiný uvažuje o postupné rekonstrukci. No a někdo další třeba zdědil starý dům, který už ani nejde opravit, a tak se chystá jej zbourat a postavit si na jeho místě nový. Nemluvě o případu, kdy se chce rodina domu zbavit, prodat jej a peníze si rozdělit. Ve které situaci jste vy?

Rekonstrukce domu

Starý dům, který je obyvatelný, má tu výhodu, že se v něm dá bydlet (neplatíte nájem) a zároveň ho můžete začít postupně rekonstruovat. Ušetřené peníze můžete do domu investovat. Když se rodina domluví, je to dobrá volba nejen pro starý dům, který ožije a dostane třeba novou střechu. Ale i pro rodinu, která se může v novém domě u člena rodiny, který dům dostal, scházet. Otázkou je, jak bude rekonstrukce nákladná, a jestli je vůbec možná.

Udržování starého domu

Častou variantou u zděděných starých domů je udržování domu v současném stavu. Když žila v domě babička, bude dům asi potřebovat menší úpravy (vymalovat, vyklidit apod.), ale není potřeba pořádná rekonstrukce k tomu, aby se dům využíval jako víkendová chalupa pro celou rodinu. Tato varianta je finančně nenáročná a není ani potřeba se v rodině hádat, kdo bude chalupu vlastnit. Může se jednat o spoluvlastnictví…

Zbourání a stavba nového domu

Když je dům opravdu ve špatném stavu a na dobrém místě, pak je ve hře možnost dům zbourat a na jeho místě postavit nový. Výhodou je, že nemusíte znovu žádat o přípojky elektřiny, vody a plynu. A nový dům si můžete postavit podle svých představ. Staré domy totiž dispozičně většinou neodpovídají potřebám mladší generace.

Prodej domu

Možná nejčastějším případem v situaci, kdy rodina zdědí starý dům, je jeho prodej a následné rozdělení peněz. Když není velká vazba na dané místo a nemovitost, pak prodej domu řeší spoustu problémů. Je to nejjednodušší varianta a spokojena bude nejspíše celá rodina. S prodejem vám pomůže zkušená realitní kancelář, která vám zajistí rychlý prodej za maximální cenu.

20.4.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní kancelář Brno Město Křenová 306/40

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.