RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Kořenová čistička pro rodinný dům

Čištění odpadních vod se dá řešit několika způsoby. Když nechcete být na nikom závislí a zároveň chcete zvolit ekologickou variantu, pak je ideální kořenová čistička odpadních vod. Nehodí se všude, protože zabírá určitý prostor, ideální je, když máte pozemek v mírném svahu, aby do ní tekly odpadní vody samospádem.

Samotnou stavbu kořenovky můžete dělat svépomocí nebo si najmout odborníky. Není to tak složité, ale není to také zadarmo. Pro pětičlennou rodinu vás čistička vyjde na cca 200 000 korun.

Kvalita vyčištěné vody je velmi vysoká, můžete ji používat k zalévání zahrádky, někdo s ní dokonce napouští bazén. Kořenovka nezapáchá a v zahradě vypadá dobře.

Jak čistička funguje

Ještě, než se pustíte do stavby kořenové čističky odpadních vod, určitě budete potřebovat projekt. Kořenovka je v podstatě jezírko, které je plné rostlin. K čištění špinavé vody se využívá mikroorganismů a některých vodních rostlin, které odpadní látky, které jsou ve vodě obsažené, dokážou zcela odbourat. Rostliny pak jednou za čas pokosíte a třeba spálíte. To je veškerá údržba.

Čistička se obvykle skládá z těchto částí - septik, rozdělovací šachta a potrubí, kořenový filtr, regulační šachta, rostliny.

28.7.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.