RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Koupit byt nebo rodinný dům?

Uvažujete o koupi nemovitosti? Jestli ano, pak hlavní je vaše motivace. Nejčastěji si lidé kupují nemovitost, aby v ní bydleli, nebo jako investici, aby nemovitost pronajímali.

Začněme druhým případem, když kupujete nemovitost jako investici a budete ji pronajímat. V takovém případě je ideální koupit byt ve městě, kde se dá jednoduše shánět nové nájemníky. Po bytových pronájmech ve městech je největší poptávka. Neznamená to, že se nedá koupit na pronájem rodinný dům, jen jsou zde obvykle větší starosti s údržbou domu, zahrady či sháněním nájemníků.

V případě, že kupujete nemovitost k vlastnímu bydlení, záleží volba mezi bytem a rodinným domem na spoustě faktorů. Tady je potřeba si ujasnit, jaké potřeby rodina má, jak vidí svou budoucnost, jak tráví volný čas apod. Když nejste kutilové a svůj volný čas trávíte raději sportem, výlety nebo cestováním za kulturou, pak je asi lepší bydlet v bytě. Když se vyžíváte v opravách domu, jste budovatelé nebo rádi pracujete na zahrádce, pak se nabízí volba rodinného domu.

Samozřejmě záleží i na tom, kde máte práci, jak početnou máte rodinu, jestli máte nějaké domácí mazlíčky a v neposlední řadě i to, jaké jsou potřeby ostatních členů rodiny.

Když budete potřebovat pomoci s nákupem nemovitosti v dané lokalitě, ideální je oslovit zkušenou realitní kancelář, která vám pomůže s výběrem i rozhodováním a pomůže dovést nákup vysněné nemovitosti bezpečně až do konce!

23.10.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.