RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Koupit, opravit a prodat

Když má člověk čas a chuť na nový projekt, může investovat do bytu nebo domu, opravit ho a následně prodat. Je to zajímavá forma investice. Samozřejmě to není pro každého, je potřeba být šikovný, ideálně člověk, kterého celá rekonstrukce bude bavit. Jestliže o podobném projektu uvažujete, čtěte dále.

Nejdříve je potřeba najít vhodný byt (nebo dům) ke koupi. Budeme se bavit o bytě, protože je to častější investice. Ideální byt je takový, který není v nejlepším stavu, dlouho tam nikdo nebydlel, nebo sice bydlel, ale nedělal zde žádné zásahy. Může to být byt po někom starším, nejlépe ve zrekonstruovaném domě, kde už jsou nová okna a zateplená fasáda. Ani toto však není nutnou podmínkou.

Když takový byt najdete a koupíte (pomůže vám realitka), můžete začít plánovat. Jestliže chcete byt obratem po rekonstrukci prodat, je dobré vytipovat si cílovou skupinu, které budete byt nabízet. Podle toho zvolíte formu rekonstrukce a design bytu (typ podlah, dveří, obkladů, koupelny, kuchyňské linky apod.).

Jak vytvořit moderní byt

Rekonstrukce by měla začínat od podlahy. Udělají se nové rozvody vody, elektřiny, plynu i topení. Nové budou nejen podlahy, ale také dveře včetně zárubní, kompletní vybavení koupelny i kuchyňský kout. Je skvělé vychytat i detaily, jako je osvětlení nebo elegantní lišty. Celá rekonstrukce je docela nákladná, časově i finančně, ale výsledkem je moderní byt, který se tomu starému vůbec nepodobá.

Přichází čas najít kupce a byt prodat. Tady je opět čas spolupracovat s šikovnou realitkou, která vytvoří i vizualizaci bytu včetně vybavení, přesně podle rozměrů a materiálů. Byt se může inzerovat ještě před dokončením. Prodejní cena vám pak musí vrátit veškeré náklady na materiál i váš čas. To, co je navíc je váš zisk!

4.5.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.