RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Které byty se vyplatí prodat co nejdříve

V době pandemie se očekávalo, že trh s nemovitostmi bude stagnovat, ale překvapivě se to nestalo, naopak ceny nemovitostí vyletěly dost nahoru. A to prakticky všech nemovitostí včetně bytů. Byty jsou obecně zajímavá investice, takže si své kupce lehce najdou. Otázkou je, proč v dnešní době byty vůbec prodávat. První odpověď, která nás asi napadne je ta, že ceny bytů jsou teď opravdu vysoko, ale neporostou ještě?

Možná porostou, není nutné prodávat teď, ale v tomto článku se chceme zaměřit na různé typy bytů, jejichž prodej v této době dává smysl. Pojďme se tedy podívat na byty, které se podle odborníků vyplatí brzy prodat:

  • Byty v centru Prahy či Brna, které žily z Airbnb. Faktem je, že turismus hodně klesl a Airbnb už tak nefrčí jako před pár lety. Navíc v centru Prahy i Brna už jsou ceny bytů tak vysoké, že ani nájemné často nepokrývá měsíční splátku hypotéky.
  • Byty v místech, kde se bude kolem stavět. V místech, kde je možné stavět nové bytové domy, je možné, že budou ceny stávajících bytů klesat. Města, obce i developeři se budou určitě snažit nové byty stavět, což v některých lokalitách sníží přetlak poptávky po bydlení.
  • Byty obklopené problémovou komunitou. Bytové domy s problémovými nájemníky nebo v oblastech se silnou ruskojazyčnou komunitou nejsou a v budoucnu ani nebudou pro kupce příliš atraktivní. To platí i tam, kde moc nefunguje SVJ.
  • Byty v domech před rekonstrukcí. Díky výraznému zdražování stavebních materiálů i prací se vyplatí byty v domech před rekonstrukcí prodat a neinvestovat do rekonstrukce.
  • Byty v místech, kde se bude stavět dálnice apod. Když máte informace, že se někde v blízkosti vašeho bytu budou stavět liniové stavby (dálnice, železnice, vedení vysokého napětí aj.), pak se vyplatí byt včas prodat, dříve, než jeho cena klesne.

Jestli uvažujete o prodeji bytu, určitě kontaktujte zkušenou realitní kancelář, která vám s prodejem pomůže.

15.12.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.