RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Kupte si pozemek se zahradním jezírkem

Když si pořizujete rodinný dům, možná se rozhodujete mezi spousty podobných nabídek. Rozdílovým faktorem může být třeba zahradní jezírko. Jezírko na zahradě je totiž něco navíc. Hlavně vypadá mnohem lépe než klasický bazén, mohou v něm být ryby, může mít i potůček se splávkem, a ani údržba nemusí být kdovíjak složitá a nákladná. Samozřejmě záleží na tom, v jakém stavu jezírko je.

Obecně však platí, že jezírko na zahradě je mnohem lepší než anglický trávník. Nemusíte pořád dokola sekat trávu, jezírko zlepšuje vzduch a zahrada je živější než sterilní prostředí obklopené tujemi a sestřiženým trávníkem, který je potřeba zalévat a hnojit.

Koupací nebo okrasné jezírko

Jezírko si můžete na pozemku vybudovat sami, když tam máte dostatek prostoru. Když však koupíte pozemek už s jezírkem, je to jednodušší. Může to být koupací jezírko, kde je zabudovaná celá technologie včetně filtrace na čištění vody, čerpadla, UV lampy, skimeru apod. Nebo to může být okrasné jezírko s rybami, které je buď s filtrací, nebo bez ní. Obě varianty mají své kouzlo, hlavně to estetické vylepšení zahrady.

Voda zlepší mikroklima

Voda v zahradě zlepšuje mikroklima zahrady. A to opravdu výrazně. Budete mít na zahradě lepší vzduch, voda přiláká ptáky i jiné živočichy, půda nebude tak vysychat a vy se budete cítit alespoň částečně jako v přírodě. Když je k jezírku pěkně udělaná i zahrada s keři i vzrostlými stromy, je to ideální. O jezírko se během roku navíc nemusíte nijak starat, stačí ho připravit na zimu a pak zase připravit na jaře na sezónu.

Když uvažujete o nákupu nemovitosti, a chcete tam mít do budoucna i vodní plochu, vybírejte pozemek tak, aby tam k tomu byl vhodný prostor. To znamená rovnou plochu, která není hned u silnice. Nejlépe takovou, aby se dala kolem jezírka udělat ještě pořádná výsadba.

26.1.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.