RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Kupujete byt – co v něm nesmí chybět

Když vybíráte byt, základem je určit si, jaká kritéria by měl splňovat. Nejdůležitější je lokalita, dispozice bytu, jeho velikost, patro apod. Jsou však i další kritéria, které je dobré si rozmyslet. Žena může mít například požadavek, že chce byt, ve kterém bude vana. Abyste nemuseli dělat celkovou rekonstrukci koupelny kvůli vaně, je dobré tento požadavek zohlednit už během výběru nového bytu. Když si sepíšete své požadavky na papír, bude se vám byt lépe vybírat. A když budete spolupracovat s makléřem, tak mu takovým seznamem jeho práci o dost ulehčíte (nebo ztížíte, jak se to vezme). Každopádně výsledkem bude snad váš vysněný byt.

Možné požadavky a kritéria

Vynecháme základní kritéria, která jsme zmiňovali výše – lokalita, velikost, dispozice apod. a podívejme se na specifičtější požadavky:

  • Balkón nebo lodžie. Někdo požaduje v bytě balkón. Kvůli venkovnímu posezení, kouření cigaretky, čerstvému vzduchu nebo možnosti udělat si za pomoci zasklení balkónu zimní zahradu.
  • Pro jiného je důležitý sklep, aby bylo kam dát kola, lyže, sportovní náčiní, zavařeniny a jiné věci, které by v bytě zbytečně překážely.
  • Vana nebo sprchový kout. Někdo musí mít k životu pohodlný sprchový kout nebo přímo vanu.
  • Orientace bytu. Dalším důležitým požadavkem, na který se trochu zapomíná, je orientace bytu. Když máte okna na jih, budete mít v bytě více světla, než když bude byt orientován na sever.
  • Parkovací místo, garáž. Hlavně ve velkých městech poblíž centra bývá problém s parkováním. Některé byty však mohou mít přidělené parkovací místo před domem, nebo dokonce garáž.
  • Když pracujete z domu, musíte si nejspíše doma zařídit alespoň malou pracovnu. Proto je potřeba mít v bytě alespoň jeden malý pokojíček, který si na pracovnu předěláte.
  • Výtah v domě. Když je byt ve vyšším patře, pro někoho není příjemné chodit každý den do schodů. Hlavně starší lidé, tedy jednoho dne každý z nás, potřebují k pohodlnému bydlení výtah.

Určitě existují i další požadavky. Promyslete je a proberte je se svým makléřem nebo s nimi počítejte při výběru nového bytu.

16.7.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Koupě bytu v brně remax

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.