Osvětlení pokojů v bytě nebo domě je možná důležitější, než si myslíte. Obecně platí, že když máte dobře vyřešené osvětlení, celý dům vypadá o mnoho lépe. Schválně se večer zaměřte na to, jak máte pokoje osvětlené. A zkuste se vžít do role potencionálního kupce. Nešlo by místnosti osvětlit lépe? Když prodáváte svou nemovitost, chcete ji přece ukázat v tom nejlepším světle.

Investice do vylepšení osvětlení není nijak závratná. Pozvěte si někoho, kdo má cit a osvětlení rozumí, třeba vám navrhne jen jednoduché změny, které zvýší v očích kupců cenu vaši nemovitosti i dost výrazně. Když totiž hlavně v zimních měsících probíhají některé prohlídky nemovitosti večer nebo za šera, osvětlení domu hraje velkou roli.

Ať všechna světla fungují

Když už nechcete osvětlení měnit, zkontrolujte alespoň to, že všechna světla fungují, a lustry i kryty světel umyjte. Když některé světlo nefunguje, vyměňte žárovku, případně nechte opravit samotnou objímku. Osvětlení nemovitosti opravdu hraje velkou roli, dokáže zútulnit dům, který někdy vypadá ještě lépe než za denního světla.

Když se o osvětlení budete bavit s makléřem, který prodává nemovitosti dnes a denně, zjistíte, že většina lidí tento zdánlivý detail podceňuje. Když je však nemovitost perfektně osvícená, prodává se mnohem lépe, a hlavně si může prodávající říct o vyšší cenu. Když oslovíte před prodejem realitní kancelář a budete řešit, jestli investovat do home stagingu (příprava nemovitosti k prodeji), schválně se zeptejte na osvětlení. Zkušený makléř vám poradí i s tím, jestli se vyplatí do něj před prodejem investovat.

5.4.2021