RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Lepší splácet hypotéku, než platit nájem?

Češi jsou v tomto ohledu specifičtí. Drtivá většina z nás chce bydlet ve svém. Přitom v okolních zemích to není tak jednoznačné. Touha po vlastním bydlení je tady veliká, bydlení v nájmu je tak spíše z nouze ctnost. Otřepaná fráze „lepší je splácet hypotéku, než platit nájem“ se nese celou společností. Přitom i nájemní bydlení má své výhody. Neřešíte opravy domu, můžete se bez problémů přestěhovat, máte více volného času, nezadlužíte se na desítky let … Proč tedy Češi tak moc chtějí bydlet ve svém?

Bydlení ve vlastním má totiž obrovské kouzlo. Můžete si v bytě či rodinném domě dělat co se vám zlíbí, necítíte nejistotu, ale naopak svobodu a bezpečí. Jste opravdu doma a nikdo vás nemůže vyhodit. Pozvete si, koho chcete, sami si nastavujete pravidla. A každý měsíc své bydlení splácíte, platíte bance a nevyhazujete peníze do vzduchu (nájemné). Neřešíte žádné spory s pronajímatelem, můžete mít doma domácího mazlíčka, můžete dělat jakékoliv stavební úpravy (když to dovolí stavební úřad), jednoduše jste svobodnější.

Dostupnost hypoték

V posledních letech dostupnost hypoték klesá. Je potřeba doložit bonitu, musíte mít i nějaké úspory, nedostanete hypotéku tak jednoduše. To je pro spoustu lidí problém. Přesto existují různé cesty, jak peníze na bydlení získat. A Češi je stále hledají. Když si nevíte rady, jak sehnat finance, nejlepší je oslovit nezávislého finančního poradce nebo ještě lépe zkušeného makléře a finančního poradce v jedné osobě. Takový člověk vám pomůže najít elegantní řešení, pomůže připravit podklady a najde banku, kde na hypotéku dosáhnete. Navíc vám pomůže vyjednat nadstandardní podmínky.

Pak už jen vyřešíte, jestli chcete bydlet v bytě, koupit starý dům a rekonstruovat jej, postavit nový dům, nebo si pořídit novostavbu od developera. Každá z variant má svá pro a proti. Když dáte dohromady své představy a možnosti, poradíte se s makléřem, určitě najdete optimální řešení.

26.2.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Brněnský makléř

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.