Červencový trh úvěrů na bydlení v číslech

V červenci se trh úvěrů na bydlení propadl téměř o 7,5 mld. Kč. Celkový objem poskytnutých zajištěných úvěrů na bydlení činil 11,87 mld. Kč, z toho hypoteční banky uzavřely úvěry za 9,87 mld. Kč a stavební spořitelny za 1,99 mld. Kč.

Pokračoval i růst úrokových sazeb, červencová průměrná úroková sazba dosáhla hodnoty 5,41 %, meziměsíčně tak přidala dalších 41 bazických bodů. Pozitivní zprávou je, že se již zastavil růst nabídkových sazeb u hypotečních úvěrů, meziměsíčně průměrná nabídková sazba vzrostla jen o 4 bazické body, a to je zanedbatelný růst.

Červencový trh úvěrů na bydlení v číslech

Vzhledem k tomu, že ČNB na svém srpnovém zasedání ponechala základní úrokovou sazbu beze změny, a to minimálně do konce září a současně klesají ceny swapových sazeb je možné, že se již růst úrokových sazeb zastavil a mohl by začít velmi pozvolna klesat. Situace okolo úrokových sazeb je však velmi křehká a  primárně bude záležet na vývoji inflace v dalších měsících. 

Inflace v červenci v meziročním vyjádření stoupla na 17,5 %. V dalších měsících lze předpokládat růst inflace v sektoru potravin a energií. V sektorech doprava (zejména cena pohonných hmot) a odívání již nastal obrat a ceny začínají pomalu klesat, což je dobrá zpráva. 

Současně se i nadále snižuje důvěra spotřebitelů v ekonomiku a domácnosti výrazně šetří, to se promítá i do stagnace tržeb v maloobchodě. Pokud se podaří udržet i růst mezd pod kontrolou, mohla by se začít zanedlouho inflační karta pomalu otáčet.

23.8.2022

O mně

 

Jmenuji se Lukáš Trunkát, jsem certifikovaný realitní makléř a pro své klienty jsem připraven vyjednat vždy jen ty nejlepší podmínky ať už jde o prodej, koupi nebo pronájem nemovitostí.

 

Realitní činnost je práce s lidmi, a to je jeden z důvodu proč jsem si tento obor vybral. Rád poznávám nové lidi a baví mě práce s nimi. Jsem člověk jako každý jiný, dokážu se vcítit do druhých, pochopit jejich potřeby a přání. Díky tomu, jsem schopný každému svému klientovi poskytnout maximální pomoc jak po profesní, tak i osobní stránce.

 

Své jméno jsem se rozhodl spojit s jednou z nejsilnějších značek na světovém trhu realit. Je pro mě velice důležité neustále se zdokonalovat, vzdělávat se, učit se a toho se mi v RE/MAX dostává v té nejvyšší kvalitě.

 

Práce realitního makléře je mým koníčkem a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni. Natáčím videoprohlídky, využívám profesionálního fotografa, vytvářím Home Staging, pracuji na sociálních sítích, inzeruji na nejnavštěvovanějších realitních portálech... vše s jasným cílem - prodat Vaší nemovitost za NEJVYŠŠÍ MOŽNOU CENU k Vaší plné spokojenosti!

 

Bude mi ctí být součástí vaší velké životní změny, kterou prodej či koupě nemovitosti je.

Bc. Lukáš Trunkát

Makléř

Certifikáty

1. STUPEŇ - Jan Konečný REMAX realitn_profesion_l_cmyk bronze Realitní kancelář roku Morava

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.