RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Makléř jako vyjednavač na vaší straně

Jestli pochybujete o tom, zda oslovit ke spolupráci při prodeji své nemovitosti makléře či realitní kancelář, tak se podíváme na to, co vám taková spolupráce přinese. Kromě toho, že máte v zádech zkušeného poradce, který vyřídí veškeré formality a provede vás prodejem začátku do konce, by měl být makléř také výborný vyjednavač. A věřte tomu, že až u poloviny případů se při prodeji nemovitostí vyjednává o ceně. Kupující chtějí velmi často z nějakého důvodu slevu, zkoušejí to.

Makléř vyjednává bez emocí

Váš makléř vás bude po celou dobu podporovat, společně určíte prodejní cenu i strategii prodeje. Makléř pozná ze zkušenosti opravdové zájemce, a bude za vás vyjednávat co nejlepší podmínky. Může se stát, že schválně zvolíte strategii vyšší prodejní ceny s tím, že pak nabídnete slevu. Anebo vám prodejní cenu nemovitosti makléř navýší aukcí. Nebo naopak nemovitost kupujete, a když máte s sebou makléře, může si o slevu říct on namísto vás.

Většina lidí, kteří prodávají či kupují nemovitost, jsou rozrušeni, protože jde o obrovské peníze. Když přijde žádost o slevu, reagují v emocích. Případně se bojí o slevu si říct. Od toho je s vámi makléř. Zkušený makléř je prostředníkem, který zastupuje zájmy svého klienta, pomůže mu právě ve vypjatých emotivních situacích, které se s prodejem a nákupem nemovitostí velmi často pojí. Tyto situace pak také rozhodují o tom, zda se nemovitost prodá, nebo jestli ušetříte desítky tisíc korun.

Makléř je odborník i poradce

Kromě vyjednávání je pro vás makléř hlavně odborník, důvěryhodná osoba, která vám poradí. Proto je důležité oslovit osvědčenou realitní kancelář, buď na doporučení svých přátel, nebo alespoň realitní kancelář, která má dobré jméno (nebo i světovou značku). Tady máte skoro jistotu, že se bude jednat o férové profesionály!

4.2.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.