RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Makléř má před laiky náskok

Když lidé prodávají nebo nakupují nemovitosti, většinou uvažují, jestli to řešit sami, nebo spolupracovat s realitní kanceláří. Důvod je jasný, nikomu se nechce zbytečně makléři platit, když nemovitost zvládnete prodat sami. Jenže ono to není tak lehké a nakonec se ukazuje, že makléři nejsou zase tak nadhodnoceni, a že celý proces obnáší spoustu práce. Bavíme se tady o profesionálních makléřích, kteří opravdu pracují pro své klienty, a taky si od nich za to nechají zaplatit určitou provizi.

Co obnáší práce makléře

Když to shrneme, pak makléř dělá vše pro to, aby prodal nemovitost bezpečně, rychle a za co nejvyšší cenu. Vytvoří profesionální prezentaci, zařídí přesvědčivé fotky, videoprohlídku nemovitosti, půdorys, někdy i letecké snímky z dronu nebo přímo web dané nemovitosti. Dále se stará o prohlídky, s právníkem řeší smlouvy, komunikuje s úřady, připravuje podklady, a hlavně vás celým procesem prodeje bezpečně provede. Samozřejmě vybere zájemce, který za vaši nemovitost nabízí nejlepší finanční ohodnocení s kombinaci bezpečného financování. Každopádně tím, že sežene vážného zájemce, to ještě zdaleka nekončí…

Do dobrého makléře se vyplatí investovat

Zkušený makléř má praxi a náskok před laiky, kteří dělají zase jiná povolání. Neopomene důležité detaily, zná různé cesty, jak sehnat zájemce o nemovitost, a v neposlední řadě se postará o hladký průběh prodeje. Makléř vám bude po celou dobu radit, bude na vaší straně a dokáže se vyrovnat i s nečekanými překážkami. Protože každá situace má řešení.

Dobrý makléř má kolem sebe další profesionály a poradí si s nejrůznějšími problémy. Jestli váháte, zda prodávat svou nemovitost sami nebo s makléřem, určitě se alespoň s jedním nebo raději dvěma makléři osobně setkejte. Uvidíte, jaký na vás udělají dojem.

Co se týče ceny za makléře, pak nevěřte těm, kteří tvrdí, že je zaplatí kupující. Proč by měli kupující platit za služby někomu, kdo pracuje pro vás? Většinou to končí tak, že makléř zvýší cenu o svou provizi, ale nemovitost se za zvýšenou cenu nedaří prodat. Tak makléř přijde za vámi, ať snížíte požadovanou cenu, místo toho, aby zapracoval na prodejní strategii a investoval do vaší nemovitosti čas a energii.

24.10.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.