RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Makléř musí být časově flexibilní

Prodej nemovitostí je makléřova hlavní práce. Je to zvláštní povolání, které vyžaduje, aby byl makléř co nejvíce časově flexibilní. Makléř si může sám plánovat svůj harmonogram, ale měl by vyhovět svým klientům i všem zájemcům o prohlídky nemovitostí. Neznamená to, že bude organizovat prohlídky uprostřed noci, ale je například jasné, že většina lidí je dopoledne obvykle v práci, takže mají čas až večer nebo o víkendu. S tím prostě musí makléř počítat.

Práce ve svátek i víkendu

Nejlepší je vidět nemovitost za bílého dne. Obzvlášť v zimních měsících však lidé přes den za světla nemají čas, jsou v práci. I proto je běžné chodit na prohlídky nemovitostí přes víkend nebo dokonce ve svátek. Cílevědomý makléř by s tím neměl mít problém a vyjít zájemcům v zájmu klienta vstříc. Neznamená to obětovat každý víkend práci, jen si vše organizovat tak, že bude možné domluvit se na prohlídce i některé víkendy a svátky. To je časová flexibilita.

Makléř je pořád dostupný na telefonu

Makléř může mít také dovolenou, ale měl by být dostupný na telefonu. Když už telefon nezvedne, tak vám určitě bude volat během dne zpátky. Protože u nemovitostí platí otřepaná fráze, že čas jsou peníze. Dobré nemovitosti se totiž prodávají velmi rychle.

Na emaily odpovídat každý den

S dostupností souvisí i vyřizování emailů. Obecně platí, že flexibilní profesionál se pozná i podle toho, jak rychle reaguje na emaily. Doporučuje se alespoň jednou denně emaily zkontrolovat a na ty důležité odpovědět. Nezabere to tolik času a mělo by to být nedílnou součástí práce makléře.

Makléř musí být časově flexibilní, ale na druhou stranu, když si dokáže vše zorganizovat, pořád mu zůstane spousta času na rodinu, koníčky nebo cokoliv jiného.

7.1.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.