RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Makléř musí perfektně znát svou lokalitu

Když makléř zprostředkovává nákup, prodej a pronájem nemovitostí, obvykle se zaměřuje na jednu domovskou lokalitu (expertní oblast). A tuto lokalitu by měl co nejlépe znát. Jeho klienti totiž spoléhají nejen na jeho zkušenosti, schopnosti a odbornost, ale právě také na znalost zdejší lokality. Když makléř místo perfektně zná, poradí vám s různými detaily, řekne výhody a nevýhody jednotlivých čtvrtí, dokáže vám najít to, co hledáte.

Městská část, celé město, okres nebo i kraj

Makléř se může zaměřit na různě velké teritorium. Někdo se specializuje pouze na část Prahy, jiný pokryje celé Brno, a další zná třeba celý Jihomoravský kraj. To záleží hlavně na tom, jak dlouho v daném místě člověk žije, a hlavně působí jako makléř. Znalost dané lokality je pro makléře velkou výhodou, získává si tak důvěru klientů, a hlavně může mnohem lépe poskytovat své služby.

V čem vám makléř pomůže

Kromě toho, že vám makléř pomůže prodat rychle a výhodně vaši nemovitost, může vám také najít spolehlivé nájemníky nebo pomoci vybrat nemovitost ke koupi. Díky znalosti lokality vám poradí s výběrem konkrétního místa třeba v případě, že hledáte stavební pozemek blízko přírody, ale zároveň s dobrou dostupností do města, nebo když chcete sehnat byt v klidné čtvrti, ale město samotné ještě neznáte. Mít na své straně zkušeného lokálního makléře je prostě velká výhoda.

Znalost daného místa znamená i to, že vás může makléř od nákupu nemovitosti v některých čtvrtích spíše odradit, což upřímný a férový makléř udělá, když je na vaší straně. Taková rada má nakonec pro investora cenu zlata. A věřte tomu, že když už vás od nějaké lokality makléř odrazuje, má k tomu pádný důvod, který vám samozřejmě vysvětlí.

24.5.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.