RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Makléři dnes pracují hlavně online

Když nás všechny v loňském roce zasáhla pandemie, makléři si uvědomili, že drtivá většina práce se dá dělat online, bez potřeby osobního setkávání. Tento trend je tady už dost dlouho, ale v době pandemie se ještě zesílil. Platí to i pro jiné profese, ale u makléřů je tento trend velmi markantní. Pojďme se podívat, jak tedy makléři obvykle pracují.

Online se tvoří prezentace, videoprohlídky, 3D scany nemovitostí, makléř vyřizuje emaily, telefonuje, má videohovory a videokonference, sdílí podklady k nemovitostem přes různé digitální úschovny, podepisuje smlouvy elektronicky. Online práce z kanceláře, kavárny nebo domova je naprosto běžná.

Na druhou stranu je nutné se potkat osobně s nájemníky, majiteli nemovitostí a hlavně se zájemci o koupi přímo v daných nemovitostech, aby si je mohli osobně prohlédnout. Vážný zájemce o koupi bytu nebo domu bude vždy chtít vidět nemovitost osobně, ať už má k dispozici sebelepší videoprohlídky či 3D scany nemovitostí.

Někomu práce online vyhovuje, obzvláště pak introvertům, kteří mají rádi klid na práci. Jiní makléři zase ocení více schůzek a setkávání na živo. V praxi je to nakonec vždycky kombinace obojího, jen si makléři vybírají, čemu dát přednost. Celý online svět je dnes už sice úplně běžný, ale bez osobních setkání to nejde. A to je alespoň za mě jen dobře.

28.8.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.