RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Malé byty se prodávají nejlépe

Malé byty se dlouhodobě opravdu prodávají nejrychleji. Je o ně velký zájem především ve velkých městech a to hned z několika důvodů. Malé byty jsou levnější, dají se lehce pronajímat, malý prostor je jednodušší na úklid a údržbu… Ať už mají lidé jakékoliv důvody, o malé byty je velký zájem. Když si totiž menší byt vhodně zařídíte, můžete se v něm cítit skvěle.

Garsoniéra nebo 2+kk

V posledních letech se malé byty ještě zmenšují. Například v Praze se průměrná výměra menších bytů 2+kk zmenšila o 6 metrů čtverečních. Přesto se v těchto malých bytech dá v pohodě bydlet a nevypadá to, že by v České republice začaly vznikat například úplné mikrobyty o pár metrech čtverečních, jako je tomu například v Šanghaji nebo v Tokiu. U nás pořád lidé požadují určitý standard, který se u bytů 1+kk pohybuje kolem 30 metrů čtverečních.

Na bydlení i na pronájem

Investice do malých bytů se prakticky vždy vyplatí. Byt můžete v případě potřeby rychle prodat, můžete tam bydlet i byt pronajímat třeba studentům nebo seniorům. Logicky nejsou cílovou skupinou rodiny s dětmi, ale možná tím lépe, protože byt nebude tak rychle opotřebovaný. Po nájemním bydlení je dnes velká poptávka, takže sehnat slušné nájemníky i za docela vysoké nájemné by neměl být ve velkých městech problém.

Velkou výhodou malých bytů je jejich nižší cena. Sice v přepočtu na metr čtvereční jsou malé byty nejdražší, ale pořád jsou celkově levnější, takže existuje více zájemců, kteří si je mohou dovolit i ve velkých městech jako je Praha nebo Brno.

Když budete navíc spolupracovat s realitní kanceláří, vše bude ještě jednodušší. Zkušený makléř vám rychle i v dnešní koronavirové době sežene nájemníky, vhodný byt ke koupi, nebo vám pomůže malý byt prodat během několika týdnů, nebo i rychleji.

4.5.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní kancelář v Brně-městě

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.