RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Mezonety – dvoupatrové byty

Mezonety jsou velmi vzácné, není jich mnoho, a i díky tomu je po nich velká poptávka. Jedná se o vícepodlažní byty (obvykle dvoupatrové), které se nacházejí v bytovém domě. Mohou tak být navrženy už před výstavbou, nebo se jedná o byty, které byly spojeny až během rekonstrukce. Každopádně jsou to velké byty, které jsou zajímavé už jen z dispozičního hlediska.

Mezonetové byty jsou oblíbené mezi studenty, ale ocení je i rodiny s dětmi, protože je zde větší prostor pro soukromí. Mezonety působí vzdušně, máte v nich pocit, který v klasickém bytě nepoznáte.

Developeři staví nové mezonety

Mezonety se dříve stavěly jen minimálně, dnes už je však developeři staví častěji. V mezonetech totiž lidé mají pocit, že nebydlí v bytě, ale v domě. A to je příjemný pocit, obzvláště ve velkých městech.

Dispozice mezonetů jsou obvykle takové, že v prvním patře je kuchyň, koupelna a obývací pokoj, v druhém patře je pak ložnice, případně i dětský pokoj. U nových mezonetů je většinou horní patro v podkroví, takže máte z ložnice pěkný výhled a díky zkoseným stěnám opravdu pocit jako v rodinném domě.

Schodiště dává bytu nový rozměr

Velmi důležitým prvkem všech mezonetů je schodiště. To je navrženo tak, aby opticky neubíralo prostor prvnímu patru. Schodiště bývá vzdušné, (dřevěné) a s bezpečným zábradlím. Děti ho milují =)

Ceny mezonetů jsou logicky o dost vyšší než u klasických bytů se stejnou výměrou. Přesto je o ně velký zájem. Dobře se v nich žije a velmi dobře se pronajímají. Jestli uvažujete o investici do nemovitostí, mezonety jsou rozhodně zajímavou volbou. Poraďte se se zkušeným makléřem, který vám s nákupem mezonetu pomůže.

6.12.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.