RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Minimalismus v bydlení

Zlatá léta, kdy se stavěly velké a honosné domy, už jsou pryč, dnes je v kurzu spíše minimalismus. Neplatí to jen pro výstavbu nových domů, ale celkově je dnes ve společnosti oblíbené motto, že méně je někdy více. Obecně minimalismus spočívá v tom, že se zbavíme všeho nepotřebného, ale ve stavebnictví je to myšleno spíše tak, že si dobře rozmyslíme, jak velký dům potřebujeme.

Dříve se prodávaly stavební pozemky řekněme od 1 000 metrů čtverečních, o menší jednoduše nebyl zájem. Dnes i díky vyšším cenám prodáte i poloviční pozemky. Kromě výše uvedených finančních důvodů je to i proto, že si lidé vystačí i s menšími domy.

Jestliže vám je minimalistický přístup blízký a chystáte se koupit nebo postavit dům, pak se nad svými potřebami pořádně zamyslete. Jak velký dům doopravdy potřebujete? Musí mít každé dítě vlastní pokoj? Stačí vám jedna koupelna? Co pracovna a pokoj pro hosty? Nešlo by ložnici přes den využívat právě jako pracovnu? Nemohou děti bydlet v pokojích po dvou? Otázek je víc než dost.

Ať už vás k minimalismu tlačí vlastní přesvědčení nebo finanční omezení, je jasné, že menší dům bude levnější. V poslední době je často slyšet, že lidé chtějí na stavbě domu nějak ušetřit, v praxi však existuje jediná cesta, jak opravdu ušetřit - koupit nebo postavit menší dům, než jste možná měli původně v plánu.

14.8.2021

Chci zaslat e-book zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.