RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Mobilní domy jako alternativa ke klasickému bydlení

Mobilní domy zažívají v Česku velký boom. Je to zajímavá alternativa k víkendovému bydlení, mnohdy i k plnohodnotnému bydlení. Mobilní domy jsou sice omezeny velikostí, ale mladí lidé bez dětí nebo naopak lidé, kterým už děti „uletěly z hnízda“, je často využívají. Hlavním důvodem je nízká cena a skutečnost, že nepotřebujete mít stavební povolení.

Pojďme se podívat na specifika mobilheimů:

  • Nepotřebujete stavební povolení. Protože mobilní domy nejsou pevně spojeny se zemí a je možné je přemisťovat, nepotřebujete na ně stavební povolení, pouze územní souhlas. Budete ale potřebovat inženýrské sítě.
  • Bydlení za milion. Nový mobilní dům pořídíte průměrně v rozmezí 0,5 až 1,5 milionu korun. Samozřejmě že záleží hlavně na jeho velikosti. V dnešní době už není tak lehké dosáhnout na vysoké hypotéky, ale na mobilheim snad dosáhne téměř každý.
  • Hypotéka na mobilní dům se dá sehnat. V letošním roce už některé banky dovolily vzít si úvěr na dům bez přiděleného popisného nebo evidenčního čísla. To se zatím bohužel netýká maringotek a karavanů.
  • Možnost dům přestěhovat. Už z podstaty mobilního domu je jasné, že je možno jej přestěhovat. Tyto domy mají často malá kola a dají se celkem jednoduše přemisťovat.
  • Různé velikostí mobilheimů. Standardní velikost mobilních domů je cca 9x3 metry, mobilní domy mohou být však i o něco širší a hlavně delší. Díky nábytku na míru z něj můžete mít pohodlný nebo i luxusní dům.
  • Možnost přístavby. Když se rozhodnete, že budete mít mobilheim na jednom místě delší čas, pak se vyplatí přistavět si kolem i přístavbu v podobě zastřešené terasy, suchého záchodu nebo letní zahrady. Nápadům se meze nekladou.
  • Dočasné bydlení. Mobilheimy se například používají jako dočasné bydlení na pozemku, kde se chystáte stavět.

Když si mobilní dům dobře zařídíte, použijete funkční nábytek na míru a prakticky si rozložíte pokoje v mobilheimu, můžete získat prakticky plnohodnotné bydlení.

Záleží na tom, jak se lidé dokážou uskromnit a co jim k životu stačí. Pro někoho je mobilní dům alternativa rekreačního bydlení, pro jiného pak možnost žít v mobilheimu celoročně.

15.11.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.