RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Může cizinec koupit českou nemovitost?

Zajímá vás, jestli si může cizinec koupit nemovitost v České republice? Odpověď je jednoduchá: Samozřejmě! V České republice jsou stejné podmínky nákupu nemovitosti pro tuzemské i zahraniční kupující. Zahraniční kupující musí mít čistý trestný rejstřík. Stejné podmínky platí nejen pro občany EU, ale i o občany jiných zemí mimo EU. Kromě čistého trestního rejstříků už stačí jen doložit platné osobní doklady.

Pro cizince je ideální (stejně jako pro našince) spolupracovat se zkušenou realitní kanceláří, která všechno vyřídí. Získáte tak profesionální servis, budete mít odborníky na své straně. To se týká nejen nákupů, ale ještě výrazněji prodejů nemovitostí. S šikovným makléřem půjde celá transakce jako po másle. Bezpečně vás provede celým procesem od začátku až do konce.

Nákup nemovitosti na dálku

Cizinci často využívají i službu, které vám některé realitní kanceláře nabízejí. Můžete si koupit nemovitost, aniž byste tady v České republice osobně byli. Obecně platí, že na základě jednoduché plné moci je tak možné zakoupit jakoukoliv nemovitost. To vám zajistí právě realitka. Obzvláště pro cizince v době pandemie je to zajímavá možnost, kterou v praxi celkem běžně využívají.

U známějších realitních kanceláří je samozřejmostí, že se cizinci domluví i anglicky, německy, španělsky nebo i v jiných jazycích. Ne snad že by všechny jazyky makléři ovládali, ale spolupracují i s tlumočníky v méně častých jazycích, německy a anglicky pak většinou i hovoří.

14.11.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.