„Budou tě brát na hůl!” nebo naopak „Do půl roku z tebe bude milionář!” Zamyslete se, co všechno už jste slyšeli o makléřích a jejich práci. Lichotky, pomluvy, fakta, mýty? Posbírali jsme pro vás to nejčastější a řekneme vám, co je pravda a co mýtus.

Makléře může dělat každý!

Pravda? Ano, ale jen z části. Přesvědčte se, že se na vrchol můžete dostat i ze spinningového kola i ve věku, kdy spousta z nás už myslí na důchod. Úspěšným makléřem ale nemůže být člověk, který si myslí, že v kanceláři odsedí osm hodin a půjde domů s vidinou jasného výdělku. Pro práci makléře je důležitá chuť (na sobě) pracovat.

My v RE/MAX říkáme:
„Důležité je chtít, to ostatní vás naučíme!”

Makléř nemusí nic umět!

Tohle platí na úplném začátku. V RE/MAX ale už v prvních dvou týdnech absolvujete úvodní zaškolení a získáte základní informace a dovednosti, bez kterých se neobejdete. Jako makléř v jiné realitní kanceláři možná nemusíte nic umět, v RE/MAX ale klademe na vzdělání našich makléřů velký důraz. I proto jsou naši makléři špičkami v oboru.

Makléř vydělává nadstandardní peníze!

Ano. Ale obvykle nikoli v prvních týdnech po nástupu a rozhodně ne, pokud se práci nevěnuje naplno. Práce špičkového makléře je náročná, špičkové je ale následně i jeho ohodnocení. Makléři v RE/MAX si nechávají až 80 % získané provize. A věřte, že u nás se nikdo necítí nedoceněný.

Makléř je pánem svého času!

Ano. Svůj den si může naplánovat podle svého. Třeba tak, aby měl volná odpoledne a mohl je trávit s dětmi. Pozor ale na nováčkovskou daň. Spousta makléřů po prvním úspěchu zvolní a mylně se domnívá, že se další nemovitosti prodají samy. Neprodají. Základy své budoucí kariéry pokládáte prací každý den – zdánlivými drobnostmi.

Čím více je makléřů, tím větší je mezi nimi konkurence a méně peněz!

V RE/MAX tohle neplatí. Našich 1200 makléřů naopak čerpá z velikosti firmy a ze síly naší značky. A není to jen o vzájemném sdílení know-how, ale i o nižších cenách od dodavatelů nebo o referenčním systému, díky kterému mají naši makléři až 2× více transakcí ročně než makléři jiných kanceláří.