RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Na co můžete získat dotace, když stavíte dům

Víte o tom, že při stavbě domu či jeho rekonstrukci můžete možná dosáhnout na některé dotace? Například od letošního roku (2020) začaly platit nové předpisy pro výstavbu rodinných domů i komerčních staveb. Stavební úřady při posouzení žádosti o stavební povolení vyhoví pouze těm žadatelům, kteří plánují výstavbu domu s energetickou spotřebou alespoň o 5 % nižší, než je současný dům. To platí pouze pro novostavby, netýká se to rekreačních objektů ani rekonstrukcí.

Celkově platí, že stát dává dotace hlavně na energeticky úsporné stavby, které mají nižší provozní náklady, čímž se méně znečišťuje životní prostředí. Dotace by právě měly kompenzovat vyšší náklady na takovouto stavbu.

Nová zelená úsporám

Nejznámější dotací je Nová zelená úsporám. V rámci tohoto programu můžete dotaci využít na efektivní vytápění, zateplení domu nebo třeba na pořízení solárních panelů. Vyřídit takovou žádost o dotaci však není moc jednoduché, spíše je to bohužel složitá administrativa. I proto jsou firmy, které nabízejí pomoc právě se získáváním dotací.

Další dotace

Mezi další dotace patří například program Kotlíkové dotace, což je program podporující nové způsoby vytápění. Dotace můžete získat i na zelenou střechu, aktivní využívání dešťové vody nebo i stínění oken. Zajímavostí je, že když máte objekt větší než 350 m2, musí být takováto stavba energeticky úsporná. To znamená dobře zateplená, s kvalitními okny a dveřmi apod.

Nejrůznější dotace se vztahují nejen na novostavby, ale spousta jich je i na rekonstrukce stávajících objektů.

29.11.2020

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.