RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Na makléře jsou kladeny stále vyšší požadavky

Práce makléře vypadá pro mnohé jako práce snů. Když prodáte jako makléř dražší nemovitost třeba za 20 milionů korun, můžete mít na takové zakázce provizi třeba 400 000 Kč. Za jeden realizovaný prodej získáte i po zdanění tolik, co třeba prodavačka za celý rok. Jenže není to tak jednoduché! Makléřů je spousta, prodat tak drahou nemovitost se také nepoštěstí každému. A právě díky konkurenci v oboru jsou na makléře kladeny stále vyšší požadavky!

Kromě toho, že by měl být makléř férový, spolehlivý a měl by mít celkový přehled potřebuje i další vlastnosti a schopnosti. Pojďme se podívat na ty nejdůležitější:

  • Organizační schopnosti. Realitní trh je komplikovaný a je nutné spolupracovat se spoustou lidí. Musíte si vše dobře zorganizovat, vědět, jaká je posloupnost úkonů, dodržovat termíny. Makléř je svým způsobem i manažer, který potřebuje výborné organizační schopnosti.
  • Nové technologie. V dnešní době se v realitách používají nové technologie. Nejrůznější virtuální prohlídky, 3D půdorysy, drony apod. To platí nejen pro tvorbu prezentace, ale také pro její propagaci a celou komunikaci s potencionálními zájemci. Makléř by se neměl bát nových technologií, naopak by je měl umět využívat v prospěch svého klienta.
  • Sledovat novinky a vzdělávat se. Realitní svět se rychle vyvíjí, je potřeba sledovat novinky (změny zákonů, změny v bankovním sektoru aj.) a zároveň se průběžně vzdělávat. Jen tak udržíte krok s dobou a s přílivem nových mladých snaživých makléřů.
  • Focení i práce s počítačem. Když umíte dobře fotit, máte i kvalitní vybavení, nemusíte platit externího fotografa a nemovitosti si sami nafotíte. To je velká výhoda. K tomu patří i práce s fotkami na počítači, tvorba videoprezentací a další dovednosti, které s počítačem souvisejí. Čím více toho zvládnete, tím máte lepší pozici ale na druhou stranu to bere dost času. Ti absolutní profíci si sami na každý úkon najímají profesionála!
  • Právní a finanční základy. Určitě se hodí, když máte přehled o právní stránce prodeje nemovitostí, stejně tak jako o možnostech financování. Tady se určitě vyplatí spolupracovat s profesionály – právníci, finanční poradci aj.

I když jsou na makléře kladeny stále vyšší požadavky, základem zůstává pracovitost, píle a přirozená inteligence. Když máte tyto 3 vlastnosti, určitě uspějete v jakémkoliv oboru…

11.8.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř v Brně a jeho nároky

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.