Každý má svůj příběh, ale co se týče bydlení ve městech, často se stává, že lidé zůstanou sami ve velkém bytě. Děti se odstěhují a starší pár už nepotřebuje byt 4+1, nebo jeden z partnerů zemře a druhý zůstane sám ve velkém bytě 3+1. Takové situace se stávají dnes a denně. A nesou s sebou i skutečnost, že je těžší takový větší byt zaplatit. Proto velmi často lidé řeší podobné situace tím, že velký byt prodají a koupí si byt menší.

V menším bytě je to výhodnější

Když bydlíte v menším bytě, nejenže platíte méně do fondu oprav, za vytápění i za energie, ale také nemusíte uklízet tak velký prostor. Všechno máte blíž a v neposlední řadě jste si nejspíše při výměně většího bytu za menší vydělali slušné peníze. Na druhou stranu stěhování je velká životní změna, ze které má spousta starších lidí strach. Ale i tady se na změnu dá dívat pozitivně, můžete si koupit rekonstruovaný byt v oblíbené lokalitě, blíže své rodině nebo na kraji města blízko přírody.

Stěhování z menšího bytu do většího a pak zase z většího do menšího je přirozený koloběh života. Jako mladí studenti jsme rádi za jeden pronajatý pokoj, poté přichází pronájem nebo nákup menšího bytu, s příchodem rodiny a dětí už potřebujeme velký byt. Když se však děti odstěhují a nedejbože přijdeme ještě o životního partnera, pak logicky přichází další změna, stěhování do menšího bytu.

To samozřejmě neplatí pro všechny, někdo bydlí v rodinném domě, jiný už žádnou změnu nechce. Když však o výměně většího bytu za menší uvažujete, nejlepší je oslovit zkušenou realitní kancelář, která vám celou transakci pomůže bezpečně uskutečnit!

14.6.2021