RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Nejčastější důvody rychlého prodeje nemovitosti. Aneb férový výkup nemovitosti od RE/MAXU.

Pro majitele nemovitostí či jejich blízké může nastat v životě situace, která ovlivní spoustu finančních faktorů v domácnosti, což má bohužel často vliv ne negativní emoce v rodině.

Ze zkušeností a statistik, které sleduji za osmiletou profesní dobu v oblasti nemovitostí si troufnu říct, že za nejčastějším důvodem rychlého prodeje nemovitosti stojí finanční tíseň na straně prodávajících. Mohou to být i rozvodová řízení s vyplacením jednoho z manželů, který na prodej nemovitosti spěchá. Či ztráta zaměstnání, která někdy vede k již zmíněné finanční tísni.

Závazky po splatnosti, exekuce či dokonce dražba nemovitosti dokáže z rozvážného rozhodování „CHTĚLI BYCHOM PRODAT“, udělat nátlakový kolotoč „MUSÍME PRODAT“. Ze stran věřitelů, exekutora ba dokonce rodiny je tak vyžadováno rychlé řešení, proto se prodávající často ocitají v situacích, kdy jsou nuceni okamžitě jednat! Následky takových zbrklých neuvážených jednání z důvodu tlaku věřitelů jsou pro prodávajícího často katastrofální. Prodávající bohužel většinou až po prodeji své střechy nad hlavou zjistí, co se dalo udělat lépe. Tím mám bohužel na mysli, že obvykle prodávající přijde zbytečně o peníze, na kterých profitujte právě nátlakový věřitel.

O takovém důležitém životním kroku je vždy lepší jednat s čistou hlavou i když je to velmi těžké. Někdy se i z rychlého a komplikovaného prodeje nemovitosti dá učinit „CHTĚNÝ PLÁNOVANÝ PRODEJ“, a ne nepromyšlená nechtěná záležitost…

Co se vůbec myslí rychlým prodejem nemovitosti?

Je to prodej nemovitosti za cenu odpovídající cca 60-80 % z aktuální tržní hodnoty nemovitosti, také nazývanou výkupní cenou, někde se používá i pojem zpětný leasing nemovitosti. Nejedná se tedy o prodej za plnou tržní cenu nemovitosti, kde si prodávající může dovolit čekat delší čas pro získání nejlepší finanční nabídky od kupujících.

Prodávající by měli být obezřetní především u nabídek rychlého prodeje či výkupu, u kterých jim některé „společnosti či investoři“ slibují vysoké částky za jejich nemovitosti pouze za účelem jejich vlastního zisku. Tato strategie či praktika, jak chcete, má za cíl jediné: hru o čas! Aby prodávajícím nezbylo po několika týdnech či měsících zdlouhavého jednání nic jiného než přistoupit postupně na nižší než slíbenou nabídku. Investor tak získá nemovitost například za cenu 600.000,- Kč a přitom jeho původní nabídka byla 900.000,- Kč. A to u nemovitosti, která byla oceněna původně investorem na 1.000.000,- Kč. Prodávající tak přijde o nemalé peníze a „investor“ při následném prodeji za tržní cenu získá svůj od začátku plánovaný zisk. Takže tato nekalá společnost nakonec nemovitost fakticky vykoupí za spodní výkupní hranici nebo dokonce i nižší!

Existují však férové společnosti, které i v dnešní době přesyceného trhu takovými investory, berou stále ohledy na potřeby prodávajících. Umí si poradit s právními vadami v podobě exekucí či nevýhodných zástav. Vyplatit dluhy a nastavit čerpání z kupní ceny tak, aby se i rychlý prodej nemovitosti/výkup stal pro prodávající příjemnějším procesem bez starostí

Seriózní společnosti vždy nabízejí minimálně dvě ceny:

  1. Tržní cenu při klasickém prodeji nemovitosti s doporučeným návrhem řešení celé situace. Takže se jedná o klasický prodej za maximální cenu na trhu.
  2. Cenu ve výši cca 80 % z hodnoty nemovitosti a to tam, kde situace vyžaduje rychlé řešení (není čas na odstranění právních vad). Například i s možností získání dlouhodobého nájemního vztahu.

Pokud by se Vás podobná situace týkala neváhejte se na mě kdykoliv obrátit. Ráda Vám nezávazně povím, jak to funguje a co můžete očekávat. Vězte, že každá situace i příběh prodávajících je jiný a zaslouží si individuální, velmi citlivý a diskrétní přístup bez souzení. Takový přístup můžete očekávat ode mě i mých kolegů na naší kanceláři v Brně RE/MAX Delux na Křenové.

10.6.2021

Jana Barabášová, telefon: +420 773 243 243, email: jana.barabasova@re-max.cz

Jana Barabášová výkup nemovitosti Brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.