RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Nájemné může pokrýt náklady na hypotéku

Když člověk uvažuje o investici do nemovitosti, i když nemá dostatečný kapitál, základem je obvykle získat hypotéku. Když získáte hypotéku a rozložíte si splácení na delší dobu (20 až 30 let), může vám tyto splátky platit nájemné, které dostanete od svých nájemníků. Obecně pak platí, že po splacení hypotéky pak nebudete mít dluhy a zůstane vám nemovitost. To je velký rozdíl oproti tomu, kdo bydlí po celou dobu v nájmu.

Delší doba splácení hypotéky je sice delší závazek, ale zvýhodní vám cenu hypotéky. Navíc se může lehce stát, že vám pomůže i inflace. U hypotéky je kromě jiného důležitá doba fixace. Když máte fixaci třeba na 5 let, pak budete celých 5 let platit stále stejnou měsíční částku právě bez ohledu na fixaci.

Když budete vybírat nemovitost ke koupi, je potřeba vzít v potaz i stav nemovitosti, protože je dost možné, že nemovitost bude potřebovat nákladnou rekonstrukci, s čímž musíte při finanční kalkulaci samozřejmě počítat.

Obzvláště ve velkých městech se dnes nájemné pohybuje dost vysoko na to, aby vám pokrylo minimálně většinu měsíční splátky na hypotéku. Rozhodně dnes o investici do nemovitosti uvažuje stále více lidí i kvůli hrozící inflaci. Když budete chtít nemovitost také získat, ideální je spolupracovat se zkušeným makléřem, který vám pomůže s výběrem i s hypotékou a celým procesem vás bezpečně provede.

31.10.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.