RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Nákup a pronájem kanceláře

Investice do kanceláří je v zahraničí celkem běžná. U nás jde spíše o okrajové investice, i když jich postupně přibývá. Obecně platí, že investice do nemovitostí je jedna z nejvýhodnějších možností, jak uložit své peníze. Obvykle se nakupují byty ve větších městech, které poté investor pronajímá. Když si však pořídíte komerční budovu nebo jen část komerční budovy (kancelář), a budete ji pronajímat, je to stejně výhodné a máte s tím ještě méně starostí než s bytem.

Většinou to funguje tak, že celou kancelářskou budovu postaví nebo koupí větší firma, která pak dává šanci na odkup jednotlivých kanceláří soukromým investorům. A tady je vaše šance.

Bezstarostný výnos

Investice do jednotlivé kanceláře v komerčním objektu je investice s velmi nízkou mírou rizika. Nejčastěji ji volí konzervativní investoři. V dlouhodobém horizontu vám však kancelář garantuje téměř bezstarostný výnos. Hodnota kanceláře totiž v čase roste. Sehnat nájemníka je také celkem jednoduché, praxe navíc ukazuje, že nájemníci vydrží v kanceláři velmi dlouho, mnohem déle, než nájemníci v bytě. Nemusíte tak pořád dokola shánět a prověřovat nové nájemníky. Navíc podnikatelé a živnostníci, kteří si kanceláře pronajímají, nemají obvykle problémy s placením nájmu.

Investice do vlastních kanceláří

Když máte prosperující firmu a pronajímáte si prostory v některé administrativní budově, možná je na čase investovat do vlastní kanceláře nebo kanceláří. Je to sice nezanedbatelný náklad, ale opět je jasné, že se vyplatí už ve střednědobém horizontu. Když firmu přesunete jinam, nebo přestanete kanceláře využívat z jiného důvodu, můžete je bez problémů s výnosem pronajímat.

Máte-li zájem o nákup kanceláře nebo kanceláří, ideální je oslovit lokální realitní kancelář, která vám pomůže vhodný objekt najít. Makléři vám nabídnou jasný přehled možností na základě vašich požadavků, provedou vás bezpečně celým procesem nákupu a pomohou vyjednat co nejlepší podmínky.

26.2.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř Brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.