RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Nákup apartmánu u moře nebo na horách

Když uvažujete o investování do nemovitostí, zajímavou variantou jsou zahraniční nemovitosti. Samozřejmě nákup apartmánu u moře nebo někde na horách zní lákavě, ale má dva zásadní háčky – vysoké pořizovací náklady a velkou vzdálenost. Když máte dost peněz, první problém odpadá, velká vzdálenost se dá řešit všelijak. Můžete si najmout někoho místního, kdo se bude o nemovitost starat, můžete tam často sami jezdit. To záleží hlavně na tom, jestli chcete apartmány pronajímat, případně komu je pronajímat a jak to celé organizovat.

Oblíbené lokality

Češi nejraději investují do apartmánů na pobřeží Chorvatska, ale stále častěji i ve Španělsku, Itálii nebo třeba v Bulharsku. Horské apartmány se pak nejvíce vyplatí v Alpách, tedy hlavně v Rakousku a ve Francii. V posledních letech Češi investují i v bližších a cenově dostupnějších slovenských i polských Tatrách. Investovat se dá však kdekoliv v zahraničí, ale je potřeba mít dobrý plán, jak se o nemovitost starat a k čemu by měla sloužit. Dá se investovat do bytů v turistických oblastech, v metropolích (Londýn, Paříž, Řím…), ve velkých městech (Lublaň, Neapol, Lisabon…), v menších turistických městech, nebo v dalších turistických oblastech.

Relaxace i investice

Častý motiv investování do zahraniční nemovitosti je takový, že ji budeme sami využívat, a když tam nebudeme my, budeme ji pronajímat. Tento pronájem by měl ideálně zaplatit jednak hypotéku, ale také náklady na údržbu a provoz apartmánu. K tomu je však potřeba sehnat dostatek klientů, ideálně i mimo sezónu. Můžete apartmán pronajímat přátelům a známým, můžete spolupracovat s nějakou cestovkou nebo realitní kanceláří. Existuje spousta způsobů, jak apartmány zaplnit, ale je vždy otázka, co si kdo od investice do zahraniční nemovitosti slibuje, a jaká má očekávání.

Investovat v zahraničí v lukrativní lokalitě je však především otázka peněz, protože nemovitosti tam stojí opravdu hodně a jejich ceny nadále rostou.

18.1.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.