RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Nákup bytu ve městě jako investice nikdy nezklame

Máte kapitál a uvažujete o investování do nějaké rozumné nemovitosti? Když chcete hrát na jistotu, vyberte si byt ve velkém městě a nemůžete na tom prodělat. Samozřejmě záleží na konkrétní lokalitě, ceně bytu a také na stavu, v jakém byt je. Když budete spolupracovat se zkušenou realitní kanceláří, můžete koupit byt, který vám bude vynášet. Ideální jsou větší města – předražená Praha, ideální Brno, menší Olomouc … to jsou atraktivní lokality. Nákup bytu například v Ostravě už má zase svá specifika.

Realitka se bude starat o nájemníky – platiče

Při investování do bytů se lidé obávají především starostí s nájemníky. Co když nebudou platit? Co když byt zdemolují? Kde budu slušné nájemníky hledat? S nájemníky vždycky bude potřeba něco řešit, tomu se nevyhnete. Můžete ale opět využít služeb realitní kanceláře, která vám pomůže nejen vybrat vhodné nájemníky, ale také nastavit optimální cenu nájemného. Když budou jedni nájemníci končit, realitka obratem najde nájemníky nové. Tak to u dobře zavedených realitních kanceláří funguje.

Cenu bytu můžete zvýšit

Ceny bytů ve velkých městech rostou v dlouhodobém horizontu samy. Vy můžete navíc do bytu investovat, udělat rekonstrukci, zasklít balkón, byt vybavit. Tím získává byt na ceně. S byty ve městech je to dobré i v tom, že se dají v případě potřeby celkem rychle prodat. A hlavně máte zajištěn každý měsíc pasivní příjem (dá se říct skoro rentu) v podobě nájemného.

Nájemné může platit hypotéku

Abyste investovali do koupě bytu, nemusíte být hned milionáři, kteří nevědí, co dělat s penězi. Když se dobře zamyslíte a máte tu možnost, pak je často rozumné koupit byt i na hypotéku. Jen samotný nájem vám splátku hypotéky uhradí a časem bude hypotéka splacena a byt bude váš. Takto uvažuje spousta mladých lidí, dokonce i studentů, kteří si hypotéku ještě nemohou dovolit.

Když uvažujete o investici do bytu ve velkém městě, ideálně se poraďte se zkušeným makléřem. Nic tím neztratíte, získáte zajímavé informace a váš záměr se možná o krok přiblíží.

18.10.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek majitel realitní kanceláře

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.