RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Nákup nemovitosti v zahraničí

Když se chystáte k nákupu nemovitosti v zahraničí, můžete spolupracovat s českou realitní kanceláří. Vyhnete se tak zbytečným chybám a přehmatům. Asi neznáte všechny byrokratické požadavky, své povinnosti a správný postup, jak na to. Ideální je některá z celosvětových realitních sítí (dokáže se postarat i o prodej nemovitosti v zahraničí). Investici do zahraničních nemovitostí zvažuje stále více lidí z Česka.

A proč si vlastně zahraniční nemovitosti lidé kupují? Protože to může být výhodná investice, letní byt, praktické rozhodnutí nebo jen splněný sen. Kdo by nechtěl mít apartmán u moře, že? V takové nemovitosti můžete sami občas bydlet, pronajímat ji anebo půjčovat kamarádům. 

Jak nákup obvykle probíhá:

  • Výběr lokality. Prvním krokem je důkladný výběr lokality. Lokalitu nezměníte, takže si ujasněte, co od nemovitosti chcete a hlavně, kde má být. Řekněte si, kolik jste ochotni do nemovitosti investovat. Poté navažte spolupráci se spolehlivou a zkušenou realitní kanceláří. Tím můžete jen získat. Profesionálové vás provedu nákupem a pomohou vám nejen dobře vybrat, ale i výhodně koupit.
  • Hledání konkrétní nemovitosti. Dalším krokem je hledání konkrétní nemovitosti v daném místě. Ve spolupráci s českou RK začnete hledat vhodnou nemovitost. Vytipujete si několik ideálních nemovitostí, o kterých vám realitka získá co nejvíce informací.
  • Osobní prohlídka. Když máte předběžně vybráno, vyrazíte osobně na prohlídku nemovitosti. Vyplatí se s sebou vzít makléře, který vám pomůže při vyjednávání. Zkušený poradce vás upozorní na důležité detaily a provede vás výběrem, ať už je prodejcem zahraniční realitní kancelář nebo soukromá osoba.
  • Konečný výběr nemovitosti. Těžký a skoro poslední krok je konečný výběr a jeho potvrzení. Poradíte se s makléřem i rodinou a rozhodnete se.
  • Papírování. Dále už je na řadě byrokracie, smlouvy, platba, právní ošetření… jednoduše nutná byrokracie. S touto částí vám výrazně pomůže právě váš makléř. Dotáhne váš nákup do konce.

nákup nemovitosti v zahraničí

Jestliže se tedy chystáte pořídit nemovitost v zahraničí, nebo o tom jen uvažujete, kontaktujte zkušeného makléře a minimálně to s ním proberte. Získáte tak pohled na věc od člověka, který se pohybuje v oboru.

19.8.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.