RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Nákup nového bytu v novostavbě

Když si koupíte byt přímo od developera, budete první, kdo v bytě bydlí. Je to zajímavý pocit přijít do novostavby a zařizovat si úplně nový byt. A když se do něj nastěhujete, může se stát, že většina vašich nových sousedů v domě ještě vůbec nebydlí, což dává zvláštní pocit ticha a klidu. Bytový dům se časem zabydlí, ale ten začátek je hrozně zajímavý.

Nové byty nejsou z nejlevnějších, například v Brně koupíte nový byt 1+1 s výměrou cca 65 m2 za 5 až 6 milionů korun. Proto je dobré si obejít více možností, ideálně se i poradit se zkušenou realitní kanceláří, která vám nové byty k mání najde a poradí vám i s výběrem.

Důležitý je balkón, zahrada i parkovací místo

Obzvláště ve velkých městech je extrémně důležité mít vlastní parkovací místo, nejlépe přímo ve společné garáži pod domem. Když novostavba tuto možnost nabízí a vy máte dostatek financí, určitě se vyplatí do parkovacího místa investovat. Obvykle totiž není zadarmo, k uvedenému brněnskému bytu stojí parkovací místo ve společné garáži půl milionu korun.

Cenu bytu může vyšroubovat i balkón nebo lodžie. Tady záleží na vás, ale faktem je, že balkón, který můžete mít časem i zasklený, je k bytu velká přidaná hodnota. Otázkou zde je, jaký je výhled, jaká je lokalita, a na kterou světovou stranu je balkón situovaný.

V neposlední řadě jde u výběru nového bytu v novostavbě i o okolí domu. Některé bytové domy mají i pěknou vnitřní zahradu, což je vždycky příjemné, hlavně když máte děti. Projděte si v dané lokalitě možnosti, a před výběrem se určitě poraďte s realitním makléřem.

21.9.2020

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.