RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Nákup stavebních pozemků s přáteli

Každý žije ve své sociální bublině. V té mojí mají vrstevníci společné asi to, že během studií žili v pronájmu ve městě, pak si tam našli práci, partnera či partnerku a začali hledat bydlení mimo město. Je to celkem logický scénář, přijdou děti, postavíme si domek se zahrádkou na venkově, pracovat budeme alespoň částečně online. Má to však jednu nevýhodu, když se přestěhujeme, nemáme už kolem sebe přátele a jsme na novém místě úplně cizí, "náplava".

I proto mě zaujal projekt party přátel, kteří hledají stavební pozemek, kde by si mohli postavit několik domů. Nejde přímo o komunitu s nějakým společným prostorem, ale spíše o to, najít slepou ulici na konci vesnice, kde vznikne nová čtvrť lidí, kteří se trochu znají, a hlavně mají podobné hodnoty.

Takových uskupení je stále více, hledají zajímavé stavební pozemky, které si případně rozdělí. Nechtějí se sami stěhovat do neznáma. Jestli také sháníte stavební pozemky, ideální je oslovit lokální realitní kancelář, která vám s hledáním pomůže.

Zajímavostí je, že stále více lidí kupuje hromadně i apartmány nebo jen pozemky u moře, suverénně nejoblíbenější je Chorvatsko. Koupit si tam 5 apartmánů, které mají hodnotu jako byt 2+1 ve Zlíně (každý z nich), se jeví jako skvělá investice. A kdo by nechtěl mít zázemí u moře, že? Společný nákup stavebních pozemků s přáteli v Chorvatsku zmiňuji proto, že přesně do takového projektu se právě pustila parta mých známých mezi 30 a 40 lety.

19.11.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.