RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Nákup víkendové chaty

Bydlíte ve městě a rádi byste jezdili pravidelně někam do přírody? Naši rodiče a prarodiče se v tom vyžívali. Byli jsme národem chatařů a lufťáků. Dokud se po revoluci neotevřely hranice a s tím spousta možností k cestování po světě. Dnes se lidé pomalu vracejí zpátky na chaty. Prarodiče tam tráví čas se svými vnoučky, rodiny si tam jezdí odpočinout od stále rychlejšího způsobu života ve městě. Koupit si víkendovou chatu není zase tak nákladné a otevírá to nové možnosti trávení volného času.

Základem je lokalita

Když budete vybrat chatu nebo chalupu, v první řadě zvolte lokalitu podle svého gusta. Je totiž jasná skutečnost, že chatu můžete rekonstruovat, ale lokalitu prostě změnit nejde. Raději asi koupit chatu v horším stavu a za vyšší obnos, ale ve skvělé lokalitě, než levnější chatu ve výborném stavu někde, kde vás to moc nezaujalo. Stejně na chatu jezdíte hlavně kvůli jejímu okolí, krásné zahradě, výhledům, blízké řece, koupání, okolním kopcům, hlubokým lesům, houbám nebo třeba kvůli rybaření.

Rekonstrukce chaty

Když budete chtít chatu přestavět, renovovat ji nebo rekonstruovat, je to obvykle mnohem jednodušší než rekonstrukce klasického rodinného domu. Chaty se často nacházejí v oblastech, kde už byste dnes nedostali stavební povolení. I proto jsou cenné. Rekonstrukci chaty vám totiž stavební úřad obvykle povolí, když se tedy nebude jednat o obrovské změny, které chatu výrazně zvětší.

Nákup s realitkou

Když se rozhodnete, že byste si chtěli chatu pořídit, můžete začít sami hledat na realitních serverech a zároveň nejlépe oslovit realitní kancelář. Ta vám pomůže s předvýběrem, sežene vám nabídky, ke kterým byste se jinak nedostali, provede vás celým nákupem včetně veškeré byrokracie a právních formalit. Budete mít po boku profesionálního odborníka, se kterým můžete konzultovat stav chaty, její prodejní cenu i další aspekty, které se k nákupu nemovitosti vážou.

16.11.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř Brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.