RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Nejlepší nabídky nemovitostí někdy (ne)najdete na veřejně dostupné realitní inzerci

Nákup nemovitosti je pro většinu z nás velký životní krok. Ve hře bývají celoživotní úspory, vybíráme i místo, kde strávíme pravděpodobně velkou část života. Je jasné, že každý chce vybrat co nejlépe. Vyhledání nemovitosti je přitom jednou z částí koupě nemovitosti, která trvá nejdéle a kupcům zabere spoustu času a energie. I proto lidé často spolupracují s makléři nejen když nemovitost prodávají, ale také v případě, že nemovitost chtějí koupit. Je to logické a určitě se to vyplatí. Jedním z důvodů je i skutečnost, že makléři vám dokážou najít nemovitosti, ke kterým se sami ve veřejně dostupné realitní inzerci nedostanete.

Poptávka drtivě převyšuje nabídku

Tvrzení, že na realitním trhu poptávka převyšuje nabídku, platí jen pro některé typy nemovitostí. Jsou to například chaty, chalupy, byty ve velkých městech, ale i pěkné domy v atraktivních lokalitách. V těchto oblastech je naprosto klíčové dostat se k nejlepším nabídkám včas. A přesně s tím vám může pomoci zkušený makléř nebo realitní kancelář. Velmi zajímavé nemovitosti jsou často nabídnuty v soukromých dražbách, nebo je má k dispozici realitní kancelář, která je však nejprve nabízí svým klientům.

Kontrola nemovitosti makléřem

Když se klientovi nějaká nemovitost zalíbí, je potřeba ji co nejdříve prověřit z právního i technického hlediska. Makléř (s pomocí technika) by se měl zaměřit i na skryté vady, které by klienta v budoucnu mohly stát statisíce. Potencionální kupec pak chodí až na prohlídky prověřených nemovitostí, takže zbytečně neztrácí čas, a na samotné prohlídce už má o nemovitosti dostatek informací.

Velkou výhodou spolupráce s makléřem je i skutečnost, že vám makléř může pomoci vyjednat slevu, když společně usoudíte, že je to na místě. Vyřízení byrokracie, pomoc s financováním, komunikace s úřady, právní poradenství... to vše by měl makléř za svou provizi zajistit.

9.3.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.