RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Nejpřesnější odhad ceny bytu

Nejpřesnější odhad ceny bytu vám udělá zkušený odhadce, který je ideálně i realitní makléř. Jako odhadce zná veškeré techniky, jak se odhad správně dělá, a jako makléř zná zase danou oblast a trh s nemovitostmi včetně reálných cen, za které se nemovitosti prodávají. Když prodáváte nemovitost, budete potřebovat určit klíčovou věc – právě prodejní cenu. Nejlepší je rovnou oslovit zkušeného makléře – odhadce.

Žádná kalkulačka není přesná

Odhad ceny nemovitosti ovlivňuje spousta faktorů, i proto se ještě nikomu nepodařilo sestavit spolehlivou kalkulačku, která by cenu bytu spočítala online. Tržní cenu tak nakonec vždy musí určit konkrétní člověk, protože každá nemovitost je jiná. Pojďme se podívat na faktory, které tržní cenu určují:

  • Výměra bytu. Základem pro určení ceny je vždy výměra bytu nebo jiné nemovitosti v metrech čtverečních. Obecně platí, že čím menší byt, tím vyšší cena za m2.
  • Dispozice bytu apod. V dispozici bytu jsou velké rozdíly. Někde je toaleta oddělená od koupelny, kuchyň spojená s obývacím pokoje, průchozí pokoje… to vše ovlivňuje cenu bytu. Důležité je rovněž umístění bytu v domě (na jih, na sever, podlaží aj.).
  • Lokalita je pak naprosto klíčový faktor, který nezměníte. Důležitá je dopravní dostupnost, občanská vybavenost a celkové prostředí, kde se nemovitost nachází.
  • Stav bytu i bytového domu. Zásadní je rovněž stav bytu či jiné nemovitosti. Stará okna, umakartové jádro, byt po rekonstrukci, zastaralá elektroinstalace a další faktory. Rozdíl je mezi panelovým a cihlovým domem.
  • Družstevní či osobní vlastnictví. Obrovský vliv na cenu má typ vlastnictví. Byty v osobním vlastnictví jsou logicky výrazně dražší než byty družstevní.

Samozřejmě existují i další faktory, které odhadce bere v potaz. Podívá se na cenové mapy, kde jde vidět, za kolik se prodali v dané oblasti podobné nemovitosti. Makléř vám v rámci realitní kanceláře často nabídne odhad tržní ceny bytu nebo jiné nemovitosti zdarma.

4.3.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř z Brna Tomáš Šimek

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.