RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Prodej chaty, 473 m2, Úštěk

3 800 000,00 Kč  (Včetně provize RK)

Úštěk

Nabízíme k prodeji obytnou selskou usedlost – rodinný dům č.p.10, nemovitost zapsanou v Ústředním seznamu kulturních památek ČR pod rejstříkovým číslem 43292/5-2259 a současně vesnické památkové zóny Rašovice, určený k trvalému bydlení s pozemkem o celkové ploše 1.006 m². Jde o patrový, částečně roubený objekt obdélného půdorysu se sedlovou střechou, situovaný v centrální části vsi Rašovice u Úštěku. Jedná se o hlavní část obytného stavení bývalé selské usedlosti, původně tvořené třemi objekty. K dispozici Architektonická studie využití obytné částí a statický posudek objektu jako celku (2013,2014). Samotné obytné stavení č.p. 10 je orientováno hlavním štítovým průčelím k východu k příjezdové cestě s bránou a brankou, hlavním podélným průčelím s hlavními vstupy k jihu se obrací do dvora, severním zadním podélným průčelím k páteřní obecní komunikaci, k západnímu zadnímu štítu přiléhá zahrada a na jihozápadním nároží je připojen patrový špýchar (samostatný vlastník). Nemovitost se nachází 80 km od Prahy, na hranici CHKO Kokořínsko, v těsné blízkosti hradu Helfenburk. Nedaleko je též oblíbené místo pro koupání, rybník Chmelař. Č.p. 10 náleželo mezi významné rašovické statky. V roce 1777 byl objekt jedním z 5ti nejbohatších statků (celoláníků) v obci. Nejstarší gruntovní zápis je z roku 1586. Objekt je v současnosti ve stabilizovaném stavu s množstvím dochovaných autentických detailů vhodný ke komplexní památkové obnově. Stav objektu odpovídá dlouholeté neúdržbě. Hlavní havarijní situace v oblasti krovu a střechy byly odstraněny rekonstrukcí v roce 2016, kdy došlo k zajištění krovu a střechy se stabilizací římsových prvků. Současně došlo k výměně oken v přední obytné části. Kapacity přízemí a patra obytné části jsou uvedeny na jednotlivých půdorysech. Celková podlahová plocha činí cca 443 m², objekt disponuje vysokými půdními prostory, jejichž případné využití je nutno řešit ve spolupráci se zástupci památkové péče (ostatně toto platí pro celkovou obnovu areálu, objekt je kulturní památkou). K objektu přináleží tyto pozemky: 12/2 - 1006 m2 zastavěná plocha a nádvoří 18/1 - 2050 m2 ovocný sad (BPEJ 3) 288 - 752 m2 lesní pozemek Napojení objektu na technickou infrastrukturu: - Objekt napojen na elektrickou silnoproudou síť nízkého napětí, přípojka beze změn - Vytápění na tuhá paliva (nový kotel s násypkou) - Objekt není napojen na kanalizaci (v obci není zřízena), samostatný funkční septik na vlastním pozemku - Objekt je napojen na místní lokální vodovod, na pozemku se nachází i studna - Objekt není a nebude napojen na plynovod (v obci není zřízen)

Číslo nabídky:310004Plocha užitná:473
Kategorie:

Chaty a rekreační objekty

Typ:

Prodej

Počet podlaží:2Jednotka:za nemovitost
Odpad:septikVoda:zdroj pro celý objekt, dálkový vodovod, rozvod studené a teplé vody
Stav objektu:před rekonstrukcíTopení:lokální tuhá paliva
Budova:smíšená

Hypoteční kalkulačka

Na kolik vás vyjde pořízení vlastního bydlení? Zadejte pár informací do naší hypoteční kalkulačky a hned si prohlédněte výsledek.

Cena nemovitosti

Výše hypotéky

Doba splácení

roků

Vypočítaná měsíční splátka

Úroková sazba 3,99%

 Kč

Muráriková Lenka
Kontakt na makléře Muráriková Lenka

Chcete se na něco zeptat?

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.