RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Prodej rodinného domu, 444 m2, Sklené nad Oslavou

Nedostupné, nevolat

Sklené nad Oslavou

Dobrý den, vítám Vás ve Skleném nad Oslavou, dříve také Shlenny, Sklenný, z těchto důvodů byla do znaku začleněna skelná huť jako symbol historie a jména obce. Obec se nachází v okrese Žďár nad Sázavou v Kraji Vysočina.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1368. Původ a význam jména obce lze odvodit po dávno zaniklých skelných hutích, na což ukazují jména například „Les hamerský“, „Na stupnikách“, „Spáleniny“ atd.

Nacházíme se před objektem, který stojí na parcele o celkové výměře 510 m2. Nebytový prostor byl v minulých letech obchod se smíšeným zbožím se zázemím, sociálním zařízením a sklepem o celkové výměře 148 m2. Byt s vlastním vstupem o dispozici 3+1 a výměře 78 m2 se spíží a sociálním zařízením. Z chodby bytu je vstup do podkroví s vysokou sedlovou střechou o výměře 220 m2 a záleží jenom na vás, jakým způsobem danou nemovitost využijete !

Bude to Váš vysněný domov nebo dům, kde rozvinete své podnikatelské aktivity ?!

Vzhledem ke kouzelnému okolí můžete nemovitost přebudovat na rekreační byty, doplnit svým záměrem infrastrukturu obce nebo zvolit nebytové prostory pro podnikatelské aktivity, neboť před objektem se nachází 9 parkovacích míst, které budou ve Vašem vlastnictví a dvou garáž, ať již pro auta, motocykly nebo třeba na kola pro půjčovnu kol.

Svým charakterem je Sklené nad Oslavou podhorskou obcí, nachází se 15 km severně od Velkého Meziříčí a 18 km jihovýchodně od Žďáru nad Sázavou v nadmořské výšce 573 m n. m. ve které žije 230 obyvatel.

V současnosti je ve Skleném na Oslavou 96 popisných čísel, z toho je 65 trvale obydlených.

Svoji polohou u silnice první třídy č. 37, hlavní železniční trati z Brna na Ždár nad Sázavou s vlakovou zastávkou a autobusové dopravě je obec snadno dostupná turistům, rekreantům a milovníkům přírody.

Turisticky a rekreačně je okolí obce zajímavé spoustou krásných rozhledů, lesními procházkami spojených s houbařením, možnostmi cykloturistiky a běžeckého lyžování a jistě si zde najdou své terény příznivci nordic walkingu na okolních kopcích ve výškách okolo 600 metrů nad mořem.

Kolem obce se rozprostírá kouzelná příroda, které zaujme v létě ty, co milují relax u vody se svými 12 rybníky, z nichž největší je Velký Sklenský rybník, který byl vystavěn již roku 1510.

V roce 2004 byla v obci dokončena plynofikace, v roce 2008 bylo rozhodnuto o výstavbě vodovodu, kanalizace a čističky, která byla realizována v roce 2015.

V obci se každoročně první neděli v červnu koná slavnostní pouť zasvěcená sv. Panně Marii.

V obci pracuje sbor dobrovolných hasičů, který pořádá tradiční masopustní průvody a spoustu dalších kulturních a sportovních akcí, jak pro dospělé, tak i pro děti.

V současné době v obci Sklené podniká mnoho firem : AUTODÍLY Kment, s. r. o., Radek Holoubek s.r.o - brány - zámečnické práce, dále potom 28 drobných živností a soukromý zemědělec.

Číslo nabídky:319232Plocha užitná:444
Kategorie:

Domy a vily

Typ:

Prodej

Počet podlaží:2Jednotka:za nemovitost
Stav objektu:dobrýBudova:cihlová

Chcete se na něco zeptat?

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.