RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Prodej vily, 290 m2, Jevišovice

Nedostupné, nevolat

Jevišovice

Jevišovice ( německy Jaispitz )

Nacházíme se ve městě Jevišovice v okrese Znojmo, 16 km severozápadně od Znojma a 20 km jihovýchodně od Moravských Budějovic na řece Jevišovce.
V městě žije přibližně 1 200 obyvatel.
Díky zachovalé barokní zástavbě z 18. století bylo historické jádro města roku 1990 vyhlášeno městskou památkovou zónou, od roku 2007 byl obci vrácen status města.

Připravil jsem pro Vás prodej kouzelné třípatrové vilky s posilovnou a saunou v kouzelném borovém lesoparku, kterou se Vám dnes již v takové lokalitě nepodaří vystavět !
Celková výměra pozemků je skoro 2 600 m2, součástí pozemku je borovicový háj, zahrada, krytý venkovní bazén, venkovní ohniště, gril s letní kuchyní, několik relaxačních zón s lehátky či posezením.

Krajina v okolí Jevišovic byla osídlena už od pradávna. První zmínka o tomto městu pochází z roku 1286, kdy město patřilo Bočkovi I. Z Kunštátu.
Později se Jevišovice staly centrem husitství na jihozápadní Moravě.
V 18. a 19. století patřily Jevišovice původně španělské šlechtické rodině Ugartů. Ugartové své hlavní sídlo přenesli do Nového zámku, centrum městečka ale na vlastní náklady obohatili o stavbu kostela svatého Josefa a sýpku na náměstí.
Samotné Jevišovice byly vždy národnostně českým městem, kde se dařilo nejrůznějším živnostem, řemeslům a spolkům. Zajímavé je historické jádro města s budovami z 18. a 19. století s řadou soch, v roce 1990 vznikla městská památková zóna.

Ve městě můžete objevovat spoustu památek!

Starý zámek
Nachází se na skalnatém ostrohu nad údolím Jevišovky, kde byl vybudován Sezemou z Kunštátu mezi roky 1423–1426 náhradou za zbořený Starý hrad na protějším břehu.

Nový zámek
Nachází se jihovýchodně od středu města, kde nechal počátkem 80. let 17. Louis Raduit de Souches století vybudovat dřevěný barokní lovecký zámeček. V roce 1879 dal na jeho místě Karel Locatelli postavit vídeňskými architekty objekt ve stylu windorské neogotiky, který se v nezměněné podobě dochoval dodnes.

První zmínka o Římskokatolické farnosti v Jevišovicích pochází z roku 1289, v roce 1830 byl vystavěn farní kostel Svatého Josefa.
V teplých letních měsících můžete relaxovat a koupat se v přehrada na řece Jevišovce jedné z nejstarších vodních nádrží ve střední Evropě. Byla vystavěna v letech 1894–1897 jako zábrana proti povodním a díky svému technickému řešení byla vyhlášena technickou památkou.
Nad hrází přehrady Jevišovka se nachází kopec Žalov, kudy kráčely v roce 1421 husitské dějiny a dnes si připomínáme šestisté výročí upálení dvaceti lapků.
Okolí obce nabízí rozmanité možnosti sportovních i oddychových aktivit, vybízí k procházkám, je zde spoustu cyklostezek, ke Znojmu se nabízí návštěvy vinných sklípků.

V Jevišovicích je základní škola, mateřská škola, ve městě je plně rozvinutá infrastruktura, jsou zde bohaté spolkové, sportovní a kulturní aktivity.

Číslo nabídky:320920Plocha užitná:290
Kategorie:

Domy a vily

Typ:

Prodej

Počet podlaží:3Jednotka:za nemovitost
Stav objektu:velmi dobrýBudova:cihlová

Chcete se na něco zeptat?

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.