RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Prodej restaurace, 1200 m2, Lipůvka

Nedostupné, nevolat

Lipůvka

Gurmeti, gurmáni, příznivci gastronomie zbystřete, legendární, ba přímo ikonická restaurace Formanka na Lipůvce z roku 1894 je na prodej !!!

Tato příležitost se již nebude opakovat !

Restaurace a přilehlý objekt stojí na třech parcelní číslech zastavěné ploše a nádvoří o výměře 1.460 m2, ostatní komunikace – chodník před vstupem do restaurace má výměru 61m2.

Objekt v 1 NP slouží jako občanská vybavenost obce s možností výstavby ve 2 NP a vestavby v podkroví ať již penzionu nebo bytových jednotek s parkováním na vlastní parcele ve dvoře.

Rozhodně se dá uvažovat i o celkové přestavbě objektu k vašim potřebám .

Do obce Lipůvka se dostanete po státní silnici č.43 po 11 km severním směrem z Brna do kouzelné přírodní lokality Moravského Krasu, mezi Kuřimí a Blanskem.

První písemnou zmínku o Lipůvce nalézáme roku 1371 v Moravských zemských deskách. Z archeologických nálezů však víme, že zde žili lidé již mnohem dříve.

Původní kostelík se stal farním kostelem v Lipůvce a zůstal jim až do roku 1750, kdy byl postaven v obci současný kostel sv.Cecílie.

Škola v Lipůvce byla již v 17.století. Současná základní škola byla zprovozněna roku 1961.

Roku 1784 byla zřízena při císařské silnici erární dědičná pošta, která byla zrušena roku 1876. Budova bývalé pošty stojí dodnes, nyní je v ní řeznictví a je po kostele sv.Cecílie nejstarší stavbou v Lipůvce.

V současné chvíli je v obci plně rozvinuta infrastruktura včetně okolních vesnic s hojně vznikající výstavbou rodinných domů moderní architektury.

V Kuřimi, vzdálené 3 kilometry najdete nádherný Aquapark s wellness centrem a nebo se nabízí koupání v průzračném zatopeném lomu v Blansku.

Okolí Lipůvky vybízí k turistice, procházkám po okolních lesích a je zde nepřeberné množství cyklistických tras.

Těším se na Vás na společné prohlídce tohoto zajímavého domu.

V případě více zájemců si majitel vyhrazuje vybrat kupujícího na základě jim zvolených kritérií.

Číslo nabídky:321372Plocha užitná:1950
Kategorie:

Hotely, penziony a restaurace

Typ:

Prodej

Počet podlaží:3Plyn:plynovod
Jednotka:za nemovitostOdpad:kanalizace
Stav objektu:před rekonstrukcíBudova:smíšená

Chcete se na něco zeptat?

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.