RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Prodej pozemku pro bydlení, 954 m2, Dolní Moravice

Nedostupné, nevolat

Dolní Moravice

Dobrý den, nacházíme se v Dolní Moravici, v úpatí masívu Hrubého Jeseníku v chráněné krajinné oblasti Jeseníky, v jedné z nejvýše položených obcí s nadmořskou výškou 600 – 827 m.n.m s průměrným počtem asi 400 obyvatel.
Obec leží na spojnici Rýmařova, Malé Morávky a Karlovy Studánky, která je vzdálena 15 kilometrů.
Připravil jsem pro Vás stavební parcelu se skvělou jižní orientací o výměře 954 m2 s třemi nádhernými staletými borovicemi jako z pohádky a kouzelnou dvousetletou lípou.
Na pozemku je možné postavit klasickou chalupu, moderní obytnou dřevěnou pasivní stodolu obloženou kameny, aby se zachoval ráz podhorské výstavby daného regionu nebo rekreační penzion v souladu se schválenými podklady územního plánování.
V obci se nachází mateřská i základní škola, restaurace, rozvinutá infastruktura je v Rýmařově anebo Bruntálu, kam je výborné autobusové spojení současně i na Malou Morávku, Hvězdu, odkud začíná výstup do vrcholových partií nejvyšší hory Moravy Pradědu.
Nabízí se široká škála sportovních aktivit, ať již lyžování, skialpinismus, běh na lyžích, nordic walking, děti se vyžijí na bobech, či sáních, jízda na koni, či sáních tažených koňským spřežením, turistika, pohodové procházky horským terénem, sběr hub a lesních plodů nebo jenom relaxace na čistém horském vzduchu.
Hned pod Hvězdou v Karlově Studánce můžete relaxovat a čerpat novou energii při spoustě lázeňských procedur !
Historie Dolní Moravice sahá až do 13.století, kdy patřila k panství hradu Sovinec, od 18. století byla v obci pila i papírna, v obci jsou památkově chráněné objekty, především filiální kostel sv. Jakuba Staršího s renesanční kněžištěm, kouzelný barokní skvost – pilíř Sv. Trojice, barokní socha Jana Nepomuckého a most ojedinělé konstrukce švédského typu o dvou mostních polích.
V této horské obci najdete kouzelné chalupy v duchu lidové architektury z doby poloviny 19.století.

Zaujala Vás tato nemovitost ?

Budu se těšit na společnou prohlídku této kouzelné stavební parcely !

V případě více zájemců bude nemovitost prodána nejlepší nabídce a majitelka vyhrazuje vybrat kupujícího na základě jejich zvolených kritérií.

Číslo nabídky:321839Kategorie:

Pozemky

Typ:

Prodej

Jednotka:za nemovitost
Elektřina:400 V

Chcete se na něco zeptat?

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.