RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Prodej pozemku pro bydlení, 1989 m2, Libštát

980 000,00 Kč  (Včetně provize RK)

Libštát

V exkluzivním zastoupení vlastníka vám nabízíme ke koupi větší rovinatý pozemek, určený územním plánem k výstavbě rodinného domu či chalupy k bydlení nebo rekreaci, na okraji městysu Libštát. Jedná se o 2 parcely (č. parc. 1028/1 a 1029) se souhrnnou výměrou téměř 2 tis. m2, s velmi mírným západním sklonem a překrásnými dalekými výhledy do kraje. K umístění stavby je vhodných cca 65 % výměry, zbývající plochu lze využít jako zahradu, odstavné plochy, plochy zeleně apod. Celá výměra větší z obou parcel je v územním plánu zařazena do zóny BV - bydlení venkovské. Tato větší parcela má výměru přes 1.446 m2, a navazuje na okolní zastavěné pozemky a zahrady se 3 chalupami v sousedství. Menší z parcel s výměrou 543 m2, která s první parcelou sousedí, má trojúhelníkový tvar a podélně přiléhá k místní komunikaci vedoucí k výše položenému lesu. Nachází se na ní několik vzrostlých jehličnatých i listnatých stromů, mj. i 300 let starý košatý dub, který je přirozenou dominantou místa. Tato parcela je vhodná k umístění obslužných ploch. příp. pro pěstování, nebo výsadbu další ochranné zeleně. Na větší z parcel, v jejím jihovýchodním rohu, se nachází sloup elektrického vedení NN, které pozemek v pravém úhlu opět opouští. S jeho umístěním souvisí vymezené ochranné pásmo. Vedení dále pokračuje podélně nad okrajem menší z parcel podél přilehlé komunikace. Jde o určité omezení využití pozemků, ovšem připojení budoucí stavby na rozvodnou elektrickou síť bude díky tomu velice snadné. Na pozemku se nachází stará hloubená studna, která je vzhledem k době svého vzniku již zanesená a nefunkční. Možnost jejího případného obnovení není zjištěna. Bude třeba tento historický vodní zdroj nahradit novým vrtem. Lokalita je zajímavá svou polohou vzhledem k obci. Nachází se na osluněném kopci za částí zvanou Vyšehrad, cca o 50 metrů výše nad městysem. V nejbližším okolí se rozkládají jen pole, louky a jehličnaté lesy, blízkým údolím protéká místní potok, přítok říčky Oleška. Městys Libštát žije překvapivě čilým komunitním a kulturním životem, který příjemně podporuje místní pospolitost. Na náměstí v Libštátu se konají koncerty, slavnosti a poutě, shromáždění veteránů a další akce podporované místními nadšenci i úřadem. V obci se nachází železniční stanice na trase Nová Paka - Turnov - Liberec, a autobusové spojení do Lomnice nad Popelkou, Nové Paky, Jilemnice, Semil, Rokytnice nad Jizerou a také do Prahy. V obci je k dispozici MŠ a ZŠ, supermarket COOP a další prodejna potravin, restaurace, cukrárna, skvěle vybavená knihovna, kulturní dům s tanečním sálem, kino a krásné letní koupaliště s občerstvením a fotbalovým hřištěm. Další občanskou vybavenost nabízí blízká města Košťálov, Lomnice nad Popelkou, Semily a Jilemnice. Nemovitost bude prodána nejlepší obdržené nabídce metodou aukce RE/MAX. Prohlídkový den se bude konat již tuto neděli 19. září v době od 13:00 do 16:00 h. Bližší informace a rezervaci konkrétního času prohlídky žádejte u uvedeného makléře.

Číslo nabídky:322448Kategorie:

Pozemky

Typ:

Prodej

Jednotka:za nemovitost
Voda:zdroj pro celý objektElektřina:230 V
Doprava:vlak, silnice, autobus

Hypoteční kalkulačka

Na kolik vás vyjde pořízení vlastního bydlení? Zadejte pár informací do naší hypoteční kalkulačky a hned si prohlédněte výsledek.

Cena nemovitosti

Výše hypotéky

Doba splácení

roků

Vypočítaná měsíční splátka

Úroková sazba 3,99%

 Kč

Kučera Ondřej
Kontakt na makléře Kučera Ondřej

Chcete se na něco zeptat?

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.