RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Prodej rodinného domu, 480 m2, Polepy

981 000,00 Kč  (Včetně provize RK)

Polepy

V exkluzivním zastoupení vlastníka vám nabízíme ke koupi pozemek se zchátralým rozlehlým kamenným domem v obci Libínky v okrese Litoměřice. Nemovitost se nachází na horním severovýchodním okraji obce, na pozvolném výběžku hřebene nedalekého vrchu Hořidla. Budova o zastavěné ploše 340 m2 stojí na solidně velkém slunném pozemku o celkové výměře 755 m2. Stavba je ve velmi špatném technickém stavu, určená ke kompletní sanaci a rekonstrukci, ale se zajímavým potenciálem z hlediska možných účelů budoucího využití. Při rozumném zredukování okolní bujné náletové vegetace se z budovy i pozemku naskytne úžasný panoramatický výhled do dalekého okolí, vč. bájné hory Říp vzdálené vzdušnou čarou cca 15 km. Prohlídky nemovitosti se budou konat v průběhu měsíce června v pevně stanovených termínech. Konkrétní datum a čas prohlídky je třeba si rezervovat předem. Nemovitost bude následně prodána nejlepší obdržené nabídce metodou jednokolové nabídkové aukce RE/MAX. Uvedená cena je minimální akceptovatelnou kupní cenou ze strany vlastníka nemovitosti. Bližší informace o způsobu prodeje žádejte u makléře této nabídky. Jedná se o velmi masívní, ale bohužel již částečně rozvalenou stavbu z ručně opracované opuky, stavebního kamene známého pro svou pevnost, trvanlivost a estetické vlastnosti, a také pro svoji schopnost udržet v budově příznivé mikroklima. Tento žádaný stavební materiál byl hojně využíván už v době románské a v následném období gotiky, stavby z opuky často vydržely plnit svou funkci mnoho staletí. Opuka byla oblíbeným a tradičním stavebním materiálem jak v Čechách (např. právě na Litoměřicku a Mělnicku), tak i v mnoha středomořských zemích, mj. i v jižních vinařských oblastech Itálie a Francie. Stavba má kamenné obvodové zdivo tloušťky 60 až 100 cm, kamenná je i velká část překladů. Konstrukce je doplněná kamennými, cihlovými nebo kombinovanými příčkami a vyzdívkami, a také klenbovými stropy, které se nachází zejména ve středové části přízemí budovy. Mohutné dřevěné krovy jsou převážně stále funkční a poměrně zachovalé. Opěrné zdi a překlady však mají praskliny, takže statika stavby je narušená, a bude nutná její celková odborná sanace. Část horního podlaží budovy, včetně cca 1/3 krovu a střechy, je bohužel již zborcená. Pozemek leží na pěkném, osluněném a dopravně dobře přístupném místě v nejvyšší části obce, při obecní silnici z Polep na Liběšice. Přímo před budovou se nachází malebné zatravněné prostranství, jakási menší náves s obecní lavičkou a staletými lípami a kaštany. Téměř celá budova je obklopena vesměs náletovou zelení, kterou bude nutné podle uvážení prořezat, případně vymýtit. Před domem se nachází stará hloubená studna, která je ale velmi pravděpodobně již nefunkční. Tato atypická a poměrně náročná nemovitost je vhodná jen pro zájemce s dostatečnou mírou představivosti a nadšení, s konkrétní vizí a adekvátní finanční rezervou. Máte-li dobrodružnou povahu a zájem o staré budovy s osobitým charakterem, zveme vás na prohlídku.

Číslo nabídky:342214Kategorie:

Pozemky

Typ:

Prodej

Jednotka:za nemovitost
Voda:StudnaDoprava:vlak, silnice, autobus

Hypoteční kalkulačka

Na kolik vás vyjde pořízení vlastního bydlení? Zadejte pár informací do naší hypoteční kalkulačky a hned si prohlédněte výsledek.

Cena nemovitosti

Výše hypotéky

Doba splácení

roků

Vypočítaná měsíční splátka

Úroková sazba 5,49%

 Kč

Kučera Ondřej
Kontakt na makléře Kučera Ondřej

Chcete se na něco zeptat?

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.