RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Není makléř jako makléř

Makléři někdy nemají moc dobrou pověst. To ale neznamená, že většina z nich je vychytralá a snaží se prodat stůj co stůj – právě naopak! U obyčejných lidí jde často o celoživotní úspory, jsou už jen z toho ve stresu, a když narazí na makléře, který je ještě do něčeho tlačí a nehraje na rovinu, pak si to zapamatují a vyprávějí o tom. A takové zkušenosti se rychle šíří a škodí obecně nejen dotyčnému, ale všem makléřům. Naopak když je makléř poctivý, schopný a řeší věci v klidu ku prospěchu klienta, nešíří se chvála tak rychle jako negativní zkušenosti.

Férový přístup buduje dobré jméno

Když vidíte na billboardech vysmáté makléře, kteří vypadají jako úlisní sňatkoví podvodníci, taky to zrovna profesi makléře nepřidává. V praxi však potkáte 99 % profesionálních a férových makléřů. Nejlépe na ně narazíte tak, že vám je někdo doporučí. A doporučení od kamaráda je mnohem více, než reklama a reference na webech, které se primárně snaží získat klienty, aby prodávali svou nemovitost právě s makléřem v reklamě.

Makléř s prodejem opravdu pomůže

Když budete chtít prodávat nemovitost, určitě se poptejte svých známých, rodiny a kamarádů, jestli neví o nějakém schopném a hlavně férovém makléři. Není sporu o tom, že makléř s prodejem opravdu pomůže, ale může to mít s každým makléřem jiný průběh. Někdo vás bude tlačit, ať jdete s cenou dolů, jiný se vám nebude tolik věnovat, protože sází na vysoký objem zakázek, další vás uklidní, o všechno se postará a vaši nemovitost lehce prodá.

Výběr makléře není o štěstí, zkuste si vybrat opravdu někoho, z koho budete mít dobrý pocit a kdo vás bude podporovat. Ideální je, když jej někdo doporučí, plus má za sebou známou realitní kancelář a dobré reference. V neposlední řadě je pak důležité osobní setkání, ze kterého už nejspíše vycítíte, jestli jste si s makléřem sedli, nebo moc ne.

9.6.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléři z Brna města

Chci zaslat e-book zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.