RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Neobydlená nemovitost zbytečně chátrá

Je to s podivem, ale existuje spousta i zajímavých nemovitostí, kde nikdo nebydlí, ani je příliš neudržuje. Takové nemovitosti zbytečně chátrají a klesá jejich cena. Klasickým příkladem je situace, kdy někomu zemře i druhý rodič a dotyčný tak zdědí rodinný dům, který není v kdovíjakém stavu, ani v atraktivní lokalitě. Když není v nejbližší rodině někdo, kdo by se do domu nastěhoval, dům začne postupně chátrat. Dědic má vlastní bydlení, ale o prodeji nemovitosti nechce slyšet, protože ho k ní vážou vzpomínky. To je jeden z případů, jak takové neobydlené chátrající nemovitosti vznikají.

Prodej je řešení

Češi jsou typičtí tím, že chtějí nemovitosti vlastnit. Pronájem je u nás brán jako něco méněcenného, taková z nouze ctnost. Když se na situaci člověk podívá s nadhledem, velmi často je však nejlepší nemovitost rychle prodat. Představa, že v domě budou bydlet děti, je spíše zbožným přáním. Děti mají své představy a plány, málokdy chtějí jít bydlet někam na vesnici do starého domu. Navíc to potrvá, než dorostou…

Když nemovitost prodáte, můžete utržené peníze uložit dětem do budoucna, nebo třeba investovat do jiné nemovitosti (koupit byt), který se lépe udržuje, navíc byt můžete pronajímat. Stará nemovitost nebude chátrat, nemusíte ji udržovat, její cena nebude klesat a vy se zbavíte břemena, které by vás mohlo v budoucnosti trápit.

Jak starou chalupu výhodně prodat

Když už se rozhodnete k prodeji, rozhodně se vyplatí spolupracovat se zkušenou realitní kanceláří. Ta vám pomůže dům připravit k prodeji, vytvoří profesionální prezentaci a v brzké době najde kupce, který bude ochoten zaplatit prodejní cenu, kterou společně s realitkou určíte. Obzvláště u starších domů, kde žili dlouhá léta jen senioři, se vyplatí dům předělat, dobře připravit (homestaging) a s prodejem moc neotálet.

3.8.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

realitní kancelář z brna křenová 40

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.