RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Neobydlené nemovitosti chátrají

Existuje spousta nemovitostí, které zbytečně chátrají. Když v domě nikdo nebydlí, dům se nevytápí, nevětrá a nežije. Tím více chátrá a jeho prodejní cena klesá. Snižuje se šance, že seženete na nemovitost kupce. Nejen že chřadne dům, ale zarůstá i zahrada a nemovitost vypadá stále hůře. Jak je to možné? Existuje spousta důvodů, proč lidé iracionálně nemovitost neprodávají, ale nechávají ji chátrat. Je to samozřejmě každého rozhodnutí, ale obvykle tím trpí i děti nebo další příbuzní, kteří doufají, že by se k nim nějaké peníze z prodeje dostaly.

Když majitel nechce dům prodat

Možná se vám to zdá divné, proč někdo nechává svou nemovitost zbytečně chátrat. Častým důvodem je úmrtí někoho, kdo v domě žil, třeba otce. Dědicem je syn, který tvrdí, že otec by dům prodat nechtěl, ale na druhou stranu už syn nemá čas ani prostředky se o dům starat. Nebo někdo další tvrdí, že je na prodej po smrti rodičů ještě příliš brzy. S prodejem čeká, život jde dál a hodnota nemovitosti klesá. Nebo je majitelem někdo, kdo má prostě jiné zájmy, peníze z prodeje nepotřebuje a o dům se absolutně nezajímá. Posledním příkladem je majitel, který tvrdí, že nemovitost nechává dětem (vnukům), ale o nemovitost se nestará.

Záleží na stavu domu, pozemku a lokalitě

Samozřejmě je to každého věc. Záleží na lokalitě, stavu domu a atraktivitě pozemku. U některých pozemků hodnota neklesá ani se zpustlým domem a zahradou. Jinde je neudržovaný dům problém. Když máte podobnou neobydlenou nemovitost a nemáte s ní konkrétní plány, možná se vyplatí pozvat si na nezávaznou schůzku zdarma makléře, se kterým situaci proberete.

Makléř vám otevřeně řekne, za kolik by se dala nemovitost v současném stavu prodat, jestli se vyplatí jít do rekonstrukce nebo bude stačit home staging a úprava zahrady, případně se s ním můžete pobavit, co dělat s neobydleným domem dále. Někdy je pohled nezávislého člověka, který má nadhled, přesně tím, co majitel potřebuje!

28.4.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní kancelář v Brně

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.