RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Neprodejné nemovitosti

Na trhu je velké množství nemovitostí. I proto je logické, že existují nemovitosti, které se dlouhodobě nedaří prodat. Důvody mohou být různé, ale faktem je, že se téměř se všemi dá něco dělat. Když nic jiného, tak snížit prodejní cenu. V tomto článku se podíváme, proč se některé nemovitosti tak špatně prodávají.

Vybrali jsme 6 častých důvodů, proč může být nemovitost neprodejná. Někdy se jedná i kombinace více důvodů. Tady jsou:

  • Špatná lokalita. Když je nemovitost v místě, kam se nikdo nechce stěhovat, je to problém. Problémem může být i změna charakteru lokality, když třeba v blízkosti začne výstavba dálnice, v okolí se rozšíří levný typ bydlení, nebo tam začne hustá developerská výstavba. A lokalitu nemovitosti nezměníte. Tady obvykle pomáhá jen snížení prodejní ceny.
  • Špatný stav nemovitosti. Když je nemovitost ve špatném stavu a rekonstrukce by byla extrémně drahá, pomůže jen dobrá lokalita. Když ani ta není dobrá, možná nemovitost opravdu ani neprodáte. Špatný stav a špatná lokalita je ta nejhorší možná kombinace.
  • Specifická stavba. Špatně se prodávají i stavby, které byly postaveny nebo rekonstruovány podle vkusu výstředního majitele. Pro spoustu lidí je taková stavba předražený kýč, nelíbí se jim majitelův vkus apod. Tady se vyplatí trpělivost, případně i menší úpravy směrem k normálu. A samozřejmě snížení prodejní ceny, které zabírá skoro vždycky.
  • Malá zahrada. Když je dům úplně bez zahrady nebo s mini zahrádkou, spoustu zájemců to odradí, ale na druhou stranu nechtějí zahradu všichni, takže buďte trpěliví. Kupec se snad brzy najde. Změnu tady neuděláte, jedině opět snížit cenu.
  • Vysoká cena. Velmi častým důvodem, proč se nemovitost dlouho neprodává, je nastavení příliš vysoké prodejní ceny. Je to volba majitele, ale když už nemovitost leží na realitních serverech dlouho, potencionální zájemci jsou obezřetnější a diví se, proč se nemovitost tak dlouho neprodává. Kromě vysoké ceny hledají i další háček …

Neprodejné nemovitosti existují, i když vám makléři tvrdí, že prodají vše. Nejhorší je prodat starou chalupu ve špatném stavu v nezajímavé lokalitě. Všechny ostatní varianty dříve či později prodáte. Nejlépe se zkušeným makléřem, který vás celým procesem prodeje bezpečně provede.

6.12.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.