RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Nevýhody prodeje nemovitosti přes více makléřů

Když prodáváte nemovitost, možná uvažujete o tom, že oslovíte více makléřů. Zní to jako dobrá strategie, protože nemovitost bude propagovat více lidí, ale opak je pravdou. Když totiž makléř ví, že je jen jeden z mnoha, jeho motivace investovat svůj čas a snahu do prodeje se snižuje. V praxi to vypadá nejčastěji tak, že makléř nejspíše nebude platit profesionálního fotografa, virtuální prohlídku, 3D vizualizaci ani homestaging. Prezentace nemovitosti tak bude spíše podprůměrná a nízkonákladová. A to vy jako majitel jistě nechcete…

Odměnu dostane jen ten, který nemovitost nakonec prodá

Přesně tak to funguje. Zaplatíte provizi jen tomu makléři, díky kterému se vaše nemovitost prodá. Představte si však, jakou motivaci takoví makléři mají. Když oslovíte 4 makléře, každý z nich má šanci na úspěch 25 %, což je hrozně málo. Kvalitní, schopné a zkušené makléře tím odradíte. Možná seženete začínající makléře, kteří se potřebují učit, nebo méně schopné makléře, kteří mají jen minimum zakázek. Obě varianty jsou pro vás nevýhodné.

Když soutěží mezi sebou více makléřů, budou šetřit na propagaci a pravděpodobně vás budou tlačit i ke slevě, protože se jim nebude dařit nemovitost za určenou cenu prodat. Vaší nemovitosti nedají tolik energie, jako když jsou výhradními makléři. Nakec tak svoji nemovitost paradoxně prodáte za delší dobu a méně peněz, navíc s horšími poprodejními službami...

Vyberte jen jednoho zkušeného makléře

Mnohem lepší strategie než soutěž více makléřů je vybrat jednoho zkušeného makléře, dát mu důvěru a čas, aby vaši nemovitost výhodně prodal. Když bude vědět, že prodává nemovitost pouze on, udělá vše pro to, aby vytvořil co nejlepší prezentaci včetně půdorysu, profesionálních fotografií, možná i virtuální prohlídky a homestagingu. Pro majitele je tato varianta jednoznačně výhodnější a vydělává více peněz za prodej své nemovitosti. Ať se prodej podaří!

30.6.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Lepší jeden makléř remax delux

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.